Kristína Schmiedlová nemá juniorský Wimbledon

Kristína Schmiedlová vo finále juniorky vo Wimbledone.
Zdroj: TASR

Prehrala s Lotyškou, ktorá je uštedrila aj kanára.

Slovenská tenistka Kristína Schmiedlová neuspela vo finále dvojhry junioriek na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Napriek sľubnému úvodu členka NTC na tráve All England Clubu ako nasadená osmička prehrala s Lotyškou Juliou Ostapenkovou v troch setoch 6:2, 3:6, 0:6.

Zdroj: TASR

Zverenka trénera Ľubomíra Kurhajca sa nestala po Kristíne Kučovej druhou slovenskou juniorkou v ére samostatnosti so singlovým titulom na podujatí veľkej štvorky. Mladšej zo sestre Kučových sa to podarilo na US Open 2007.

Medzi juniormi vybojoval grandslamový titul vo dvojhre Martin Kližan - v roku 2006 na Roland Garros. Grandslamové finále si zahrala aj staršia zo sestier Schmiedlových Anna Karolína, v roku 2012 na Roland Garros v Paríži prehrala s Nemkou Annikou Beckovou.

1. set

Kristíne Schmiedlovej vyšiel úvod zápasu s nenasadenou Ostapenkovou a po rýchlom brejku sa ujala vedenia 2:0. Lotyška síce následne vyrovnala na 2:2, no ďalšie štyri gemy sa stali korisťou Schmiedlovej, ktorá rovnako ako v predchádzajúcich zápasoch na tohtoročnom Wimbledone ťažila z kvalitného podania.

2. a 3. set

V druhom dejstve si Ostapenková po rýchlom brejku vybudovala náskok 4:1. Schmiedlová síce následne znížila na 3:4, no záver setu patril Lotyške. V treťom dejstve Ostapenková ovládla dvorec číslo 1 a Slovenke uštedrila "kanára".

Schmiedlová po finálovej prehre: "Bola som unavená"

Kristína Schmiedlová po finálovej prehre netajila sklamanie, s celkovým vystúpením na najslávnejšom turnaji na svete však vyslovila veľkú spokojnosť.

"Bola som dosť unavená, súperka naopak hrala veľmi dobre. Opierala sa o kvalitný servis a vo výmenách ma dosť tlačila. Škoda, že to dnes nevyšlo, ale postup do grandslamového finále je veľkým úspechom. Taktiku sme v porovnaní s finálovým zápasom na prípravnom turnaji v Roehamptone príliš nezmenili. Lotyška hrala útočný tenis, škoda, že som nemala väčšie percento prvého servisu a viac nemenila rytmus hry," povedala pre TASR Schmiedlová, ktorá po návrate na Slovensko plánuje menšiu oslavu. "Brat s mamou ma čakajú v Bratislave, tak určite niečo vymyslíme."

dvojhra - juniorky - finále:
Jelena Ostapenková (Lot.) - Kristína SCHMIEDLOVÁ (8-SR) 2:6, 6:3, 6:0

WIMBLEDON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Wimbledon 2014

Dôležité udalosti