Šport

Kaká ide do Orlanda, ale najskôr sa vrátil tam, kde ho vychovali.

Kaká
Zdroj: SITA

Novinárom povedal, koho tipuje ako finálovú dvojicu MS.

Vyše 20-tisíc fanúšikov privítalo najlepšieho svetového futbalistu roka 2007 podľa FIFA Kaká v drese FC Sao Paulo. Brazílčan bude doma hosťovať pred odchodom do severoamerickej MLS, kde si oblečie dres budúceho účastníka súťaže Orlando City.

V Sao Paule sa konal na štadióne Morumbi veľkolepý uvítací ceremoniál. "Je vzrušujúce vrátiť sa po jedenástich rokoch do klubu, v ktorom som vyrastal," cituje goal.com Kaká.

Na tlačovej konferencii sa nechal počuť, koho by rád videl vo finále. Jeho odpoveď bola stručná a jasná: Brazília a Argentína. (video)

Tridsaťdvaročný stredopoliar rozviazal zmluvu s AC Miláno a od januára 2015 bude hráčom Orlanda. Do Európy odišiel práve zo Sao Paula, v milánskom AC strávil šesť rokov a tešil sa z triumfu v Lige majstrov i talianskeho ligového titulu. Nasledovali štyri roky trápenia v Reale Madrid a návrat na San Siro. Bol pri zisku piateho brazílskeho titulu majstrov sveta v roku 2002, do nominácie na tohtoročný šampionát sa nedostal. V USA podpísal zmluvu na tri a pol roka.


 

SAO PAOLO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti