Saganova budúcnosť v BORA-hansgrohe je otázna. Do tímu prichádza mladá krv

Tréner slovenských cyklistov Ján Valach počas tlačovej konferencie pred pretekmi Elite na MS.
Zdroj: TASR

V pondelok BORA oznámila podpis trojročnej zmluvy s 26-ročným klasikárom Polittom.

Budúcnosť slovenského cyklistu Petra Sagana v nemeckom profesionálnom tíme BORA-hansgrohe sa po angažovaní Nemca Nilsa Politta stala otáznou. Tvrdia to nemecké médiá, podľa ktorých na konci roka prehodnotí vedenie profitímu možnosti predĺženia spolupráce s trojnásobným majstrom sveta zo Slovenska.

V pondelok BORA oznámila podpis trojročnej zmluvy s 26-ročným klasikárom Polittom, ktorý je aktuálne jazdcom Israel Start-Up Nation. "Uvidíme, ako sa Saganova budúcnosť u nás vyvinie. Je jedným z najdrahších profesionálov v cyklistike. Na konci roku vyhodnotíme Saganove vystúpenia a uvidíme, ako to pôjde," citovalo periodikum Kölner Stadt-Anzeiger slová tímového šéfa Ralpha Denka.

Tridsaťročný Sagan prišiel do BORA-hansgrohe v roku 2017 a zmluva mu vyprší v roku 2021. V tíme už pôsobí Nemec Maximilian Schachmann, 26-ročnému jazdcovi platí zmluva ešte štyri roky.

Politt obsadil minulý rok na Paríž - Roubaix druhé miesto. Aj vďaka Saganovým mnohým víťazstvám v klubovom drese na MS či Tour de France sa z BORA-hansgrohe stal jeden z najlepších tímov v proficyklistike, čomu zodpovedá aj jeho platové ohodnotenie. "Je jedným z najlepšie zarábajúcich mužov v cyklistike," podotkla agentúra DPA.

RAUBLING/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Cyklistika

Dôležité udalosti