Šport

Gáborík: Stanley cup zažil všeličo, ešte na festivale nebol

Gaborík so Stanley cupom (uvod)
Zdroj: SITA

Do Trenčína príde ako do ďalšieho európskeho mesta.

Piatykrát za posledných sedem rokov zavíta v piatok do Trenčína slávna hokejová trofej Stanleyho pohár. Marián Gáborík, ktorý ju premiérovo v kariére zodvihol nad hlavu v drese Los Angeles Kings v zámorskej NHL, bude s fanúšikmi v rámci bohatého programu oslavovať aj na známom letnom festivale Pohoda.

Zdroj: SITA

Stanleyho pohár pricestuje na Slovensko z Fínska a v Trenčíne zotrvá v priebehu celého piatka. Oficiálny program začína tlačovou konferenciou pre akreditovaných novinárov v priestoroch MG Rink (12.15 h). Následne Gáborík prinesie trofej do športového areálu ZŠ na Hodžovej ulici, kde ho o 16.15 predstaví trenčianskej verejnosti. O tri a polhodiny neskôr sa v kolóne vozidiel dostaví trofej aj na Pohodu. 

"Stanley Cup už vo svojej minulosti zažil všeličo, ale neviem o tom, že by ho niekto vzal na hudobný festival pre 30.000 divákov," povedal Marián Gáborík. "Som rád, že takto uvidia pohár nielen Trenčania, ale aj fanúšikovia z celého Slovenska," dodal.
Po oficiálnej časti zavíta strieborný grál pri príležitosti privátnej akcie aj na Trenčiansky hrad a v sobotu ráno odletí za Anže Kopitarom do Slovinska. O programe informoval TASR v tlačovej správe hráčov agent Peter Neveriš, hlas poskytol PR a Media Director Mário Gešvantner.

TRENČÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.