Dráma na ihrisku v Trávnici. Futbalista skolaboval počas zápasu, oživovali ho

1_cipar_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Prišlo mu nevoľno, sadol si na ihrisko a odpadol.

Dráma na futbalovom ihrisku. Počas nedeľňajšieho zápasu šiestej ligy Trávnica - Michal nad Žitavou v 61. minúte skolaboval na trávniku hráč hostí Peter Kiss. Športovca oživovali, na mieste zasahoval vrtuľník, ktorý ho následne transportoval do nemocnice, informuje o tom facebookový profil Futbal v okrese Nové Zámky a okolie.

ZDROJ: Facebook/Futbal v okrese Nové Zámky a okolie

"Prišlo mu nevoľno, sadol si na ihrisko a odpadol," opísal minúty na ihrisku pre mynitra.sme.sk brankár Michala nad Žitavou Richard Holka.

„Peťovi sme okamžite dali prvú pomoc. Ja som mu vytiahol jazyk a Miloš Palán, klobúk dole, ako zachoval chladnú hlavu, mu poskytol masáž srdca a umelé dýchanie. Urobili sme, čo sa dalo. Videl som, že svietila asi 75. minúta, keď prišla sanitka. Za chvíľu dorazila druhá, potom policajti a vrtuľník. V 90. minúte ho ešte oživovali, v 98. minúte sa vypla tabuľa. Chlapom z Trávnice patrí vďaka, že pustili na ihrisko sanitky, policajtov a vrtuľník," povedal so zaslzenými očami. „Vieme, že Peťo je v nemocnici a bojuje. Určite to dá, nepochybujeme!" odkázal Richard Holka kamarátovi.

"Peťo, bojuj," odkazujú futbalistovi aj komentujúci na facebooku a kamaráti.

TRÁVNICA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Kolaps

Dôležité udalosti