Šport

Zomrela legenda Realu Madrid

 Legendárny futbalový útočník Realu Madrid Alfredo Di Stefano
Zdroj: SITA

Alfredo Di Stefano sa dožil krásnych 88 rokov.

Legendárny futbalový útočník Realu Madrid Alfredo Di Stefano zomrel vo veku 88 rokov na následky infarktu.

"Čestný prezident Alfredo Di Stefano zomrel dnes o 17:15 h," uviedol vo vyhlásení "biely balet". "Prezident Realu Madrid Florentino Perez a výkonná rada vyjadrujú najhlbšiu sústrasť deťom, členom rodiny a priateľom."

Zdroj: SITA

Di Stefano dostal v sobotu infarkt na jednej z madridských ulíc v blízkosti štadióna Santiaga Bernabea. Privolaným záchranárom sa 88-ročného čestného prezidenta Realu Madrid, ktorý nedýchal a mal zástavu srdca, podarilo oživiť po osemnástich minútach.

V nemocnici, kde ho previezli vo vážnom stave a upadol do kómy, napokon po dvoch dňoch zomrel. Správa o úmrtí zarmútila celý futbalový svet.

"Zbohom najväčšia legenda všetkých čias," napísal na svojom webe španielsky denník Marca a zdôraznil, že bol pre futbal dôležitejší ako Brazílčan Pele či Argentínčan Diego Maradona. "Nikto nebol v histórii futbalu tak dôležitý ako on," uviedli taktiež noviny AS.

Zdroj: SITA

Fenomenálny útočník, prezývaný pre svoju rýchlosť "La Saeta Rubia" (v preklade blonďatý šíp), trpel srdcovými problémami od roku 2005. Po infarkte myokardu mu lekári voperovali kardiostimulátor a štvornásobný bajpas.

Rodák z Argentíny začínal svoju futbalovú kariéru v klube River Plate, odtiaľ odišiel do kolumbijského Millionariosu. V rokoch 1953 až 1964 obliekal dres Realu Madrid. Za "biely balet" odohral viac ako 600 zápasov a strelil 400 gólov. Získal s ním osem titulov majstra krajiny. V klube pôsobil aj počas trénerskej kariéry v období 1982 - 1984, avšak bez veľkého úspechu. Od roku 2000 je jeho čestným prezidentom.

MADRID/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.