Slávo Jurko pred finále LM: Koho tipuje na víťaza a ktorý tím ho sklamal?

Jana Kirschner
Zdroj: TVNOVINY.sk

Živé vysielanie štúdia Ligy majstrov odštartuje na obrazovkách TV Markíza v nedeľu, 23. augusta od 20:30 h, moderátorom bude Daniel Očenáš.

Dlhoočakávané finále Ligy majstrov je tu už o pár hodín a každému fanúšikovi futbalu určite stúpa adrenalín. Či už budete držať palce Parížu St. Germain alebo Bayernu Mníchov, jedno je isté - čaká nás pravá futbalová horúčka.

Tá celkom určite pohltí aj komentátorskú stálicu Sláva Jurka, ktorý vás bude sprevádzať aj nedeľňajším duelom, ktorý si naživo môžete pozrieť na obrazovkách TV Markíza.

O tom, kto zodvihne nad hlavu ušatú trofej, pre koho bolo tohtoročné účinkovanie v súťaži prepadákom a či sa budú prepisovať individuálne štatistiky nám porozprával samotný Slávo Jurko.

Veľkolepé finále je síce s oneskorením, ale konečne, tu. Počítali ste na začiatku sezóny s tým, že víťazom môže byť jeden z týchto dvoch tímov?

Musím povedať, a mám na to aj dôkaz, že som v januári na jednej konferencii dostal otázku, že kto podľa mňa vyhrá Ligu majstrov. Tam som povedal, že to bude Paríž St. Germain. Následne som sa obrátil na ďalších asi 400 ľudí, že kto si to ešte myslí. Nikto nezdvihol ruku. Som preto zvedavý, či sa to náhodou nenaplní.

Ročník 2019/2020 priniesol aj pekné momenty, medzi ne určite treba zaradiť aj spanilú jazdu Lipska. V čom tkvie tajomstvo ich cesty až do semifinále?

Lipsko je známe kupovaním mladých perspektívnych hráčov. Navyše, v klube si ohromne vážia to, čo už dosiahli, veď viacero hráčov si pamätá ešte druhú ligu, kapitán Poulsen hral s klubom dokonca v tretej lige. Samozrejme, pod ich úspech sa podpisujú aj obrovské peniaze, ktoré do toho „naliali". Kľúčovým môže byť aj to, že v Nemecku sú v tieni Bayernu a ľudia ich, takpovediac, nenávidia. Pre hráčov to však mohlo mať opačný efekt, a síce že ukážu neprajníkom, že aj oni vedia zvládať náročné duely. Leví podiel mal na tom Timo Werner, ktorý ťahal ofenzívu tímu. Penzum práce odviedol aj kouč Julian Nagelsmann, jeden z najflexibilnejších koučov na svete s dobrým citom pre taktiku.

Určite vás upútal nejaký tím aj v negatívnom zmysle. Od koho ste čakali viac?

Rozhodne od Realu, aj keď treba povedať, že Manchester City bol ťažký súper (stretli sa už v osemfinále - pozn. red.). Madridčania sú raz takí, že nedokážu dominovať na dvoch frontoch. Titul síce vyhrali, v Lige majstrov však pohoreli. Určite sa čakalo viac aj od Barcelony, ďalšieho giganta, ktorý nezvládol kľúčový okamih tretí rok po sebe.

Robert Lewandowski z Bayernu má na konte v tejto edícii Ligy majstrov už 15 gólov a chýbajú mu len dva zásahy na vyrovnanie rekordu Cristiana Ronalda zo sezóny 2013/2014. Podarí sa to poľskému kanonierovi?

Obranu PSG považujem za najväčšiu slabinu aj napriek tomu, že ide o tím s najmenším počtom inkasovaných gólov. Osobne si však myslím, že ho neprekoná. Ak vyjde Bayernu tento zápas rovnako, ako proti Barcelone, môže ho dorovnať. Neverím tomu, že vo finále strelí hetrik. Lewandowski, aspoň podľa toho, čo sledujem, je hráč, ktorý sa v prvom rade pozerá na úspech tímu a nie seba.

Finále Ligy majstrov je určite výnimočný okamih aj pre komentátora. Ako sa vy pripravujete na nedeľňajší večer?

Teraz to bude jednoduchšie v tom, že v každom doterajšom zápase som bol nejako zainteresovaný, takže mám veľmi dobrý prehľad a príprava tak bude jednoduchšia. Zároveň ide o mužstvá, o ktorých vieme asi všetko. Pre mňa je v samotnej príprave najkrajšie to, že sa vlastne pripravujem na úžasný zážitok.

V dnešnej dobe má človek množstvo možností na získavanie informácií, odkiaľ ich čerpáte vy?

Na tejto úrovni alebo v rámci medzinárodných zápasov je to na 99 percent z internetu. Vtedy sa zo mňa stáva internetový maniak. Sadnem si na štyri-päť hodín a hľadám.

Živé vysielanie štúdia Ligy majstrov odštartuje na obrazovkách TV Markíza v nedeľu, 23. augusta 2020 od 20:30 h.

Moderátor Daniel Očenáš privíta v štúdiu zaujímavých hostí z radov futbalových expertov. Zápas bude komentovať Slávo Jurko a v úlohe spolukomentátora sa predstaví Marek Sapara, bývalý slovenský futbalový reprezentant a v súčasnosti asistent trénera v MFK Ružomberok.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti