UEFA rozhodne o osude zápasu Slovana a KÍ Klaksvík v pondelok

Lopta pre Ligu majstrov.
Zdroj: TASR/AP

UEFA oficiálne zrušila piatkové stretnutie 1. predkola Ligy majstrov, v ktorom mal Slovan hrať na pôde súpera.

Európska futbalová únia (UEFA) by mala rozhodnúť o osude zápasu 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021 medzi Slovanom Bratislava a KÍ Klaksvík do pondelka. Tím z Faerských ostrovov o tom informoval na svojej oficiálnej stránke.

Rozhodnutie riadiaceho orgánu európskeho futbalu o zrušenom stretnutí zatiaľ nie je známe. Podľa stránky faerského klubu ki.fo sa Kontrolná, etická a disciplinárna komisia UEFA bude prípadom zaoberať na svojom zasadnutí až v pondelok ráno. Uviedol to riaditeľ klubu Tummas Lervig.

UEFA oficiálne zrušila piatkové stretnutie 1. predkola Ligy majstrov 2020/2021, v ktorom mal Slovan hrať na pôde súpera. Domáce úrady hosťom nepovolili nastúpiť v čase plánovaného výkopu (18.00 SELČ) pre prípady koronavírusu v ich výprave.

Nemohli sa dostaviť na štadión, pretože by tým porušili karanténu v krajine. Duel už predtým preložili zo stredy na piatok pre infekciu jedného člena realizačného tímu Slovana z pôvodnej výpravy.

Po konzultácii s UEFA dostal fortunaligový šampión možnosť odohrať duel s náhradným tímom v piatok o 18.00 SELČ. Vo štvrtok dopoludnia preto odletela z Bratislavy na Faerské ostrovy druhá výprava Slovana, v ktorej bolo 16 hráčov. V provizórnom tíme figurovalo sedem členov A-tímu, ktorí neboli v pôvodnej nominácii, doplnili ich deviati juniori.

Všetci členovia výpravy sa ešte pred odletom podrobili testom s negatívnym výsledkom. V piatok mal mužstvo viesť z lavičky bývalý slovenský reprezentant Szilárd Németh, ktorý je asistent trénera rezervy Slovana.

Aj v druhej výprave hostí sa však podľa lokálnych médií objavil prípad ochorenia COVID-19 a UEFA mala o osude zápasu opäť rokovať so zástupcami oboch klubov a potom definitívne rozhodnúť. Vo štvrtok údajne meškali výsledky testov v druhej výprave Slovana a "náhradný" tím ani nedostal možnosť absolvovať predzápasový tréning.

Podľa tamojších médií funkcionári Slovana pre problémy s testovaním odmietli v plnej miere akceptovať ich výsledky od miestnej spoločnosti Thetis a žiadali opakované kolo testovania.

"Po tom, ako mal celý tím ŠK Slovan Bratislava negatívne testy pred príchodom na Faerské ostrovy v súlade s protokolom Return to Play UEFA, absolvovalo mužstvo ďalšie testovanie po prílete na Faerské ostrovy požadované miestnou legislatívou pred zápasom 1. predkola Ligy majstrov s KÍ Klaksvík, ktorý bol naplánovaný na 19. augusta 2020. Po tom, ako mal člen výpravy ŠK Slovan Bratislava pozitívny test na COVID-19, sa miestne orgány rozhodli dať do karantény celú výpravu. Na žiadosť ŠK Slovan Bratislava bol zápas odložený na 21. augusta 2020 v súlade s Prílohou I.3.1 predpisov Ligy majstrov UEFA 2020/21 (Príloha I), ktorú schválil Výkonný výbor UEFA 3. augusta 2020, aby klub poskytol zoznam ďalších hráčov s negatívnymi testami a spôsobilými hrať zápas v súlade s Prílohou I.2.1. Po nových testoch mal hráč z druhej skupiny dva pozitívne testy na COVID-19 v dvoch za sebou nasledujúcich dňoch a preto sa príslušné orgány Faerských ostrovov rozhodli umiestniť celú druhú skupinu hráčov a funkcionárov ŠK Slovan Bratislava do karantény. Preto sa nemohol odložený zápas uskutočniť a prípad sa teraz predloží na rozhodnutie Kontrolnej, etickej a disciplinárnej komisii UEFA v súlade s Prílohou I," píše sa v stanovisku

UEFA na jej oficiálnej stránke. Ak UEFA potvrdí postup Klaksvíku, majster Faerských ostrovov nastúpi v 2. predkole LM na ihrisku Young Boys Bern vo Švajčiarsku.
Podobná situácia nastala ja v zápase predkvalifikácie medzi KF Drita a Linfieldom FC.

Pred duelom objavili dva prípady koronavírusu v kosovskom tíme, pre ktoré zápas nemohli odohrať. Príslušná komisia neskôr rozhodla o kontumácii v prospech Linfieldu.

Živé vysielanie štúdia Ligy majstrov odštartuje na obrazovkách TV Markíza v nedeľu, 23. augusta 2020 od 20:30 h.

Moderátor Daniel Očenáš privíta v štúdiu zaujímavých hostí z radov futbalových expertov. Zápas bude komentovať Slávo Jurko a v úlohe spolukomentátora sa predstaví Marek Sapara, bývalý slovenský futbalový reprezentant a v súčasnosti asistent trénera v MFK Ružomberok.

NYON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti