Majitelia národného futbalového štadióna si platia závádzajúcu reklamu

Naznačujú, že ak ho štát neodkúpi, reprezentácia bude musieť hrať v zahraničí. Nie je to pravda.

Platia si zavádzajúcu reklamu. Majitelia národného futbalového štadióna v propagačných článkoch naznačujú, že ak ho štát neodkúpi, reprezentácia bude musieť hrať v zahraničí. Nie je to však pravda, vyhovujúcich štadiónov máme momentálne dosť.

Už je to viac ako mesiac od momentu, čo sa vláda rozhodla, že Národný futbalový štadión od Ivana Kmotríka nekúpi. Vyšlo im to z analýzy, ktorá sa pozrela na zmluvy predchádzajúce nákupu.

Odvtedy bolo o štadióne ticho, až doteraz. V niektorých médiách sa totiž začali zrazu objavovať rôzne texty. Vyzerajú ako bežné články, v skutočnosti je to však platená reklama spoločnosti Národný futbalový štadión. Miestami sú síce písané v inotajoch, medzi riadkami sa však dá vycítiť mierne citové vydieranie.

„Tejto nádhernej a modernej stavbe reálne hrozí, že sa nedočká svojho využitia, pre ktorý bola primárne postavená. Do všetkého zasiahla politika. Autoritatívne a nekompromisne,“ píše sa okrem iného v inzeráte.

V článku zachádzajú ešte ďalej. Nepodpísaný autor vystríha, že v prípade neodkúpenia štadióna sa môže stať, že reprezentácia bude svoje domáce zápasy hrávať v Györi či Viedni.

„Kto má právo rozhodovať o tom, či slovenský futbalový fanúšik bude svoj národný tím povzbudzovať na novom a modernom štadióne v hlavnom meste, na ktorý dlho čakal alebo bude nútený cestovať za slovenskými sokolmi do zahraničia? Politici s nepreverenými informáciami alebo právnici a nezávislé súdy?“

Jančík: Máme dva štadióny, kde môže reprezentácia hrať

Majiteľov štadióna sme sa na články, samozrejme, pýtali. Zaujímalo nás hlavne to, prečo naznačujú, že budeme musieť hrať v zahraničí, aj keď štadiónov máme na Slovensku dosť. Tvrdia však, že myšlienka nie je ich a ešte v marci ju vyslovil štátny tajomník ministerstva školstva zodpovedný za šport. V článku to akosi zabudli uviesť.

Zdroj: TASR

„Doslova vtedy povedal, že nepotrebujeme 4 až 5-hviezdičkový štadión a medzištátne zápasy môžeme hrať aj vo Viedni či v Györi. Takémuto výroku štátneho funkcionára, ktorý je navyše zodpovedný za šport, sme nerozumeli vtedy a nerozumieme mu ani dnes. Nech si to každý vyhodnotí sám,“ napísal nám v reakcii Grafobal Group.

„To je veľmi chabý argument. Máme dva štadióny, kde môže reprezentácia hrať, Trnava a Žilina,“ povedal štátny tajomník rezortu financií Ľuboš Jančík.

Podmienky UEFA spĺňajú aj štadióny v Dunajskej Strede či Nitre, v budúcnosti aj v Trenčíne. Aj preto to vyzerá tak, že táto kampaň zatiaľ, minimálne v očiach predstaviteľov vlády, nepadla na úrodnú pôdu.

„Rozprávame sa o 90 miliónoch eur, o ktoré musia byť občania ľahší. Stojí za to, aby sme ušetrili tieto peniaze, nedali ich súkromnej osobe, ktorá na to nemá právo,“ povedal minister financií Eduard Heger.

Reportáž spracoval Martin Petro.

Celé Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.     

BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti