Zostal mu iba jeden zub, na tvári má 130 štichov. Jakobsen sa bude po páde zotavovať mesiace

Pád cyklistu Fabia Jakobsena.
Zdroj: TASR/AP

Jakobsen je v oveľa horšom stave ako Evenepoel.

Holandský cyklista Fabio Jakobsen sa stále zotavuje z ťažkého pádu na pretekoch Okolo Poľska. V záverečnom špurte úvodnej etapy ho jeho krajan Dylan Groenewegen vytlačil do bariér. Jazdec tímu Deceuninck-Quick Step utrpel ťažké zranenia a priamo na mieste ho museli oživovať, niekoľko dní strávil v umelom spánku.

Podľa agentúry AFP mu zostal jediný zub a jeho tržné zranenia na tvári si vyžiadali 130 štichov. "Jeho jazyk ešte nie je v poriadku a jedna z hlasiviek je stále paralyzovaná. Tiež má ešte problémy s dýchaním," uviedol v stanovisku tímový manažér Quick Stepu Patrick Lefevere.

Quick Step má za sebou nešťastné obdobie, keď okrem Jakobsena skončil v nemocnici aj Remco Evenepoel, ktorý mal ťažkú nehodu na pretekoch Okolo Lombardska. Belgičan zletel do priekopy a utrpel fraktúru panvy a pomliaždenie pľúc.

"Jakobsen je v oveľa horšom stave ako Evenepoel. Remcove zlomeniny by sa mali zahojiť do šiestich týždňov, ale v prípade Fabia hovoríme o niekoľkomesačnej rekonvalescencii," dodal Lefevere.

https://www.youtube.com/watch?v=D-kOahFtJMM


AMSTERDAM/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Cyklistika

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.