Slovan aj Dunajská Streda spoznali súperov v prípade postupu do 3. predkola EL

Štvorica obvinených.
Zdroj: TASR/AP

Hrať sa bude na jeden zápas, ktorý je na programe 24. septembra.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa v prípade postupu do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2020/2021 predstavia doma proti litovskému FK Suduva.

Druhý slovenský zástupca FC DAC 1904 Dunajská Streda nastúpi potenciálne na pôde rakúskeho LASK Linz.

Hrať sa bude na jeden zápas, ktorý je na programe 24. septembra. Slovenských účastníkov ešte čaká 2. predkolo. V ňom sa 17. septembra Slovan predstaví na pôde fínskeho KuPS Kuopio, DAC doma privíta český FK Jablonec.

Slovan figuroval pri utorkovom žrebe medzi nenasadenými tímami v druhej skupine majstrovskej vetvy. Okrem Suduvy mohol dostať aj škótsky Celtic Glasgow či poľskú Legiu Varšava.

V nemajstrovskej vetve bola Dunajská Streda nenasadená v 4. skupine a jej potenciálnymi súpermi boli víťaz duelu Shamrock Rovers - AC Miláno či grécky klub AEK Atény.

V dôsledku pandémie koronavírusu sa zápasy predkola i play off budú hrať na jeden zápas. Európska futbalová únia (UEFA) rozhodla, že stretnutia sa v prípade potreby budú môcť odohrať aj na neutrálnej pôde.

Ak domáci tím ako organizátor nebude môcť pre epidemiologické reštrikcie vo svojej krajine zorganizovať zápas, jeho povinnosťou bude zabezpečiť náhradné dejisko na neutrálnej pôde.

Podmienka je, aby hosťujúce mužstvo nemalo problém s cestou. Domáce tímy budú musieť informovať UEFA o obmedzeniach vo svojej krajine v súvislosti s cestovaním a v dostatočnom predstihu dať túto skutočnosť na vedomie aj súperovi.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti