Šport

Chcete vidieť Stanleyho pohár? V piatok ho Gáborik ukáže v Trenčíne

Gaborík so Stanley cupom (uvod)
Zdroj: SITA

Pôjde s ním aj na Pohodu.

Po roku sa Stanleyho pohár vráti do Trenčína, tentoraz vďaka Mariánovi Gáboríkovi. Právo dňa so slávnou hokejovou trofejou dostane útočník Los Angeles Kings už v piatok 11. júla. Stanleyho pohár už bol u dvoch opôr Kings - brankára Jonathana Quicka a kapitána Dustina Browna. Od stredy je už v Európe, najskôr zamieril ku skautovi klubu Niklasovi Anderssonovi do Švédska.

Oficiálny program osláv príchodu trofeje do Trenčína sa začne tlačovou konferenciou pre akreditovaných novinárov v piatok 11. júla o 12.15 h v priestoroch MG Rinku. Potom prenesie Gáborík trofej do športového areálu základnej školy na Hodžovej ulici, kde ho o 16.15 h predstaví trenčianskej verejnosti.

O 19.45 h príde v kolóne vozidiel Stanleyho pohár aj na festival Pohoda, čím sa ukončí oficiálna časť osláv, ktoré budú pokračovať privátnou oslavou na Trenčianskom hrade pre pozvaných hostí a partnerov.

Gáborík na Pohode ukáže trofej na hlavnom pódiu krátko po 20.00 h po koncerte amerického gitaristu Seasicka Stevea. "Stanleyho pohár už vo svojej minulosti zažil všeličo, ale neviem o tom, že by ho niekto vzal na hudobný festival pre 30-tisíc divákov. Som rád, že takto uvidia pohár nielen Trenčania, ale aj fanúšikovia z celého Slovenska," povedal Marián Gáborík. V sobotu 12. júla odvezú trofej do Slovinska k Anžemu Kopitarovi. 

Zdroj: SITA

Vďaka partnerom podporia akcie so Stanleyho pohárom aj charitatívne aktivity úspešného hokejistu. Gáborík sa stal po Stanovi Mikitovi, Jiřím Bicekovi, Martinovi Cibákovi, Tomášovi Kopeckom, Miroslavovi Šatanovi, Mariánovi Hossovi, Zdenovi Chárovi a Michalovi Handzušovi deviatym slovenským hokejistom, ktorý zdvihol nad hlavu Stanleyho pohár.

Slávna hokejová trofej jeho zásluhou zavíta do Trenčína piatykrát a druhý rok po sebe. Gáborík sa dočkal Stanleyho pohára po dlhých sezónach pôsobenia v NHL, do ktorej vstúpil v roku 2000. Vo finále si zahral prvýkrát v kariére a hneď bol úspešný zásluhou triumfu Los Angeles Kings nad New Yorkom Rangers 4:1 na zápasy.

TRENČÍN/SITA

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti