Šport

Sagana vo finiši zavreli súperi, skončil na piatom mieste

Víťaz 6. etapy Greipel, Sagan po zavratí súpermi skončil piaty.
Zdroj: SITA

Etapa z Arras do Reims merala 194 km a mala jednoduchý profil.

Slovenský cyklista Peter Sagan finišoval vo štvrtkovej 6. etape pretekov Tour de France, ktorá viedla z Arrasu do Reims a merala 194 km, v šprinte pelotónu na 5. mieste. Víťazom etapy sa stal Nemec André Greipel, ktorý tento rok dosiahol prvý triumf. 

Zdroj: SITA

Žltý dres vedúceho muža si udržal naďalej Talian Vincenzo Nibali, ktorý vedie s náskokom dvoch sekúnd pred tímovým kolegom z Astany Dánom Jakobom Fuglsangom. Tretí je Peter Sagan s mankom 44 sekúnd. Dvadsaťštyriročný jazdec tímu Cannondale si naďalej udržal zelený dres lídra bodovacej súťaže a je aj držiteľom bieleho trička pre najlepšieho jazdca do 25 rokov.

Zdroj: SITA

Štvrtková etapa mala jednoduchý profil. Na pretekárov počas 194 km čakali len dve horské prémie najnižšej štvrtej kategórie. Po stredajšej divočine na pavé tentoraz balík trocha oddychoval. Už krátko po štarte unikla štvorica Tom Leezer (Belkin), Luis Maté (Cofidis), Jérome Pineau (IAM) a Arnaud Gérard (Bretagne-Séché) a rýchlo si vypracovala vyše štvorminútový náskok.

Pelotón ju nemal dôvod veľmi stíhať, keďže najvyššie bol v celkovom hodnotení Pineau s odstupom 22:09 min. Postupne však pelotón zrýchlil, na jeho čele bol aktívny tím Giant-Shimano.

Cyklisti prechádzali okolo cintorína v Chauny, kde sú pochovaní vojaci z prvej svetovej vojny. Bola v tom trochu aj symbolika, 100 rokov po začiatku konfliktu delilo pelotón od cieľa 100 km. Jazdcov opäť kropil dážď a fúkal vietor. Na rýchlostnej prémii na 119. km sa ukázal tím Cannondale a Peter Sagan si za 6. miesto pripísal ďalších desať bodov do súťaže o zelený dres.

Zdroj: letour.fr


Krátko po šprinte spadol aj Peter Sagan a oškrel si ľavý bok, ale dokázal sa vrátiť bez problémov do pelotónu, aj keď sa najmä Omega Pharma-Quick Step pokúšala roztrhať balík. Záver etapy sledoval zo sprievodného vozidla aj francúzsky prezident Francois Hollande.

Vzhľadom na silný vietor bolo tempo pomerne svižné. Vedúca štvorčlenná skupina sa rozpadla 19 km pred cieľom po skoro 170 km dlhom úniku. Vzdoroval iba Luis Maté, ale záverečných 12 km už išiel pelotón pohromade a jazdci si chystali pozície na záverečný šprint, do ktorého pre defekt nezasiahol Marcel Kittel.

Sagan sa snažil v závere bojovať o prvenstvo, ale zavreli ho súperi a napokon sa musel uspokojiť s 5. priečkou.

REIMS/tvnoviny.sk, SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.