FIFA zamietla Suárezovu žiadosť o odvolanie

Luis Suarez.
Luis Suarez. Zdroj: SITA

Ešte sa môže odvolať na Športovom arbitrážnom súde.

Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) zamietla v plnom rozsahu žiadosť zo strany Luisa Suáreza a Uruguajského zväzu o odvolanie sa voči výške trestu zo zápasu majstrovstiev sveta v Brazílii. Ako je známe, disciplinárna komisia FIFA potrestala uruguajského útočníka dištancom na deväť súťažných stretnutí za národný tím a celkovo štyri mesiace za uhryznutie talianskeho obrancu Giorgia Chielliniho. Sankcie sú nastavené tak, že počas tohto obdobia nemôže hráč trénovať so svojím tímom ani využívať zázemie žiadneho klubu.

Obávaný strelec má ešte možnosť sa odvolať na Športovom arbitrážnom súde (CAS) v Lausanne, ktorý môže požiadať o "zmrazenie" trestu, kým nedostane finálne rozhodnutie. V prípade, že mu CAS vyhovie, bude môcť trénovať spoločne s mužstvom.

Zakončovateľ FC Liverpool však napriek zákazu s najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro zmení dres. Novým pôsobiskom by sa mu mala stať FC Barcelona, ktorá je pripravená zaplatiť za jeho služby 88 miliónov eur. Podľa portálu goal.com sa kluby dohodli v stredu v noci po týždeň trvajúcich rokovaniach a prestup by mohol byť oficiálne oznámený do 24 hodín.

 

RIO DE JANEIRO/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.