Šport

Sagana delili od víťazstva v siedmej etape len milimetre!

sagan.jpg

Tak toto bolo doslova o chlp!

Obrovská smola! Víťazstvo siedmej etapy Tour de France ušlo Petrovi Saganovi doslova o chlp. Od prvého miesta ho delilo len niekoľko milimetrov. Etapu vyhral Francúz Mattero Trentin. Sagan skončil druhý.

Slovenský cyklista zaknihoval už tretiu striebornú pozíciu na tohtoročnej TdF a aj naďalej vedie bodovaciu súťaž o zelený dres. V celkovom poradí je tretí so 44-sekundovou stratou na držiteľa žltého dresu pre lídra Vincenza Nibaliho z Talianska.

Cyklisti Cannondale aj so Slovákom Petrom Saganom sa postupne usadili na čele hlavného pelotónu a udávali jeho tempo. Postupne sa k nim pridali i ďalšie tímy a sto kilometrov pred cieľom sa náskok na unikajúcu šesticu znížil na 1:20 min.

Rýchlostnú prémiu (86,5 km pred cieľom) vyhral Švajčiar Elmiger, Sagan za deviate miesto získal sedem bodov do súťaže o zelený dres. O dva body viac za siedmu priečku získal jeho prenasledovateľ v rovnakej súťaži Bryan Coquard (Fr.). Po ďalšom páde musel odstúpiť z pretekov aj najmladší jazdec TdF Danny Van Poppel (Trek Factory Racing) z Holandska.

Približne 44 kilometrov pred cieľom z vedúcej šestky unikla dvojica Huzarski s Elmigerom. Vysoké tempo nasadili pretekári hlavného balíka približne tridsať kilometrov pred cieľom a pelotón sa začal postupne naťahovať.

Vedúcu dvojicu pohltili necelých dvadsať kilometrov pred cieľom pri stúpaní na prvú horskú prémiu, ktorú ovládol Brit Simon Yates. V následnom zjazde spadlo viacero pretekárov, medzi nimi i Tejay Van Garderen z BMC Racing, ktorému prepožičal svoj bicykel tímový kolega Slovák Peter Velits.

Druhú horskú prémiu získal 5,5 kilometra pred finišom Greg Van Avermaet z Belgicka. V úplnom závere pretekov sa vytvorila skupina jazdcov, v ktorej sa rozhodlo o pódiových umiestneniach.

Zdroj: Twitter/ Le Tour de France

Zdroj: Twitter/ Le Tour de France

FRANCÚZSKO/ TVNOVINY.sk/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti