Zisťovali sme, koľko osôb treba na futbalové a hokejové zápasy. 50 by nestačilo ani zďaleka

1_us_vyberka_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

V súvislosti s hromadnými športovými podujatiami sa spočiatku hovorilo o ich zákaze.

Zvyšujúce sa počty prípadov ochorenia COVID-19 na Slovensku vyústili k sprísňovaniu opatrení a zavedeniu núdzového stavu.

Za utorok pribudlo rekordných 567 prípadov, potvrdili aj tri nové úmrtia

V súvislosti s hromadnými športovými podujatiami sa spočiatku hovorilo o ich zákaze, napokon vláda rozhodla o tom, že od 1. októbra do odvolania sa športové podujatia môžu uskutočniť, avšak bez divákov. Viac sa dočítate TU.

Medzitým sa v médiách objavila informácia, že hlavný hygienik Jána Mikasa, navrhne vláde maximálny limit 50 účastníkov, bez rozdielu vonkajšieho alebo vnútorného podujatia.

Predstavitelia dvoch našich najpopulárnejších kolektívnych športov však upozorňovali, že toto číslo ani zďaleka nestačí na zorganizovanie zápasu na profesionálnej úrovni.

Ako nás informoval PR manažér Slovenského zväzu ľadového hokeja Peter Jánošík, na duel Tipos extraligy, respektíve Slovenskej hokejovej ligy (druhá najvyššia súťaž), je potrebný počet najmenej 79 ľudí.

Okrem dvoch tímov (spolu asi 44 hráčov a 16 členov realizačného tímu) sem treba podľa Jánošíka pripočítať vrátnika/príslušníka SBS, dvoch ľadárov, šiestich členov boxu časomeračov, dvoch lekárov/členov RZP, hlavného usporiadateľa, bezpečnostného manažéra, delegáta, inštruktora/videorozhodcu a štyroch rozhodcov. Spolu to teda činí 79 osôb.

V prípade futbalu je tento počet ešte vyšší. Ako nám ozrejmil generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Peter Palenčík, v prípade konania zápasu II. najvyššej ligy by bolo potrebných najmenej 107 ľudí. 

Okrem dvoch tímov (dvakrát po 28 ľudí, medzi nimi hráči a realizačné tímy) treba brať do úvahy aj šiestich rozhodcov/delegátov, a zhruba 45 usporiadateľov, organizátora, hasičov, záchranárov a prípadne aj novinárov.

BRATISLAVA/Robert Ďurkáč

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti