Pozitívne testovaní hráči Nových Zámkov sa nevedia dočkať prvého zápasu

Zľava Matt Mistele (Banská Bystrica) a T.J. Melancon (Zvolen).
Zdroj: TV Markíza

Z 36 testovaných COVID-19 zistili u 20 hokejistov.

Kabínu im vydezinfikovali, cítia sa dobre a odrátavajú posledné hodiny domácej karantény. Až 20 pozitívne testovaných členov hokejového klubu Nové Zámky sa nevie dočkať prvého zápasu v našej najvyššej súťaži.

Dezinfikovali šatňu, chodby, oddychovú miestnosť, vírivku i saunu. Hráči opustili svoju kabínu ešte 17. septembra, odvtedy sa ich vecí nikto nedotkol. „Mali sme v podstate viac ako tri dni voľna. Išli sme sa dať v stredu testovať a v piatok sme mali výsledky. Takže bolo to také nečakané,“ povedal nám hráč HC Mikron Nové Zámky Patrik Rogoň, ktorý je v domácej karanténe.

Podľa generálneho manažéra tímu Michala Tótha z 36 testovaných boli 16 hráči negatívni a 20 pozitívni, v tom bol aj realizačný tím.

Na svoju prvú sezónu v pozícii asistenta hlavného trénera A tímu nezabudne ani bývalý profesionálny hráč Marek Dubec. „Čakalo sa na môj výsledok dosť, lebo pracujem aj s mládežou a dosť som v styku aj s rodičmi aj veľa hráčmi. Výsledok bol negatívny, takže väčšina ľudí bola rada,“ vyznal sa.

Jedna vec teší aj hráča Patrika Rogoňa. Síce test vyšiel pozitívne, no ťažkosti sa uňho neprejavili a cíti sa dobre. „Nič som nepociťoval ani mi nejako nebolo zle, ani horúčky som nemal, ani nič, takže môj zdravotný stav bol v poriadku,“ doplnil.

Hlavný tréner poslal hráčom nejaké plány, aby boli v nejakej záťaži a návrat na ľad bol čo najľahší.

Reportáž spracoval Marek Šilhavík.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

NOVÉ ZÁMKY/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti