VIDEO: Šokujúci skrat pretekára. Po súperovi hodil nárazník a vyvolal hromadnú bitku

1_REFLEX_SERED_DROGY_tvnoviny.mp4
Zdroj: reprofoto: YouTube/MP Racing

Očakáva sa, že Corberi dostane celoživotný dištanc.

Luca Corberi (23), niekdajší juniorský majster sveta v motokárach, predviedol nevídaný skrat. Počas nedeľňajších pretekov na okruhu v severotalianskom meste Lonato bol hlavným aktérom mimoriadne nebezpečného incidentu, keď sa snažil súpera trafiť nárazníkom zo svojej motokáry.

Keďže sa mu to nepodarilo, v besnení pokračoval aj po pretekoch. V zázemí pretekov sa rozbehol smerom k súperovi Paolovi Ippolitovi a sotil ho do steny. Strhla sa hromadná bitka, do ktorej sa zapojili členovia tímov obidvoch pretekárov. Informoval o tom portál kartsportnews.com.

Corberi musel predtým z pretekov odstúpiť po kontakte s monopostom iného súpera. Očividne to dával za vinu práve Ippolitovi, ktorý prišiel do cieľa na 10. mieste. Zaujímavé na celej situácii je aj to, že okruh, na ktorom sa išli preteky, prevádzkujú Corberiho rodičia.

Očakáva sa, že pretekár dostane celoživotný dištanc. Medzinárodná automobilová federácia incident bezprostredne po pretekoch nekomentovala. Corberi sa za svoj skrat v pondelok ráno ospravedlnil. „Ospravedlňujem sa celému športovému svetu. Prajem si, aby to bol iba zlý sen. Bol to hanebný čin, nesprával som sa ako muž. Kritika je úplne oprávnená," napísal na sociálnej sieti.


Zdroj: YouTube/Pedrito miguel

LONATO/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme FIA

Dôležité udalosti