Šport

Poslední bývajú prví. Platí to aj v prípade Peťa Sagana

Peter Sagan na horskej prémii v 10. etapa TdF.
Zdroj: facebook.com/Peter Sagan

Na videu si pozrite jeho typické gesto, ktoré miluje cyklistický svet.

Cyklista Peter Sagan zvýšil v pondelkovej 10. etape pretekov Tour de France svoj náskok na čele bodovacej súťaže pred Francúzom Bryanom Coquardom na 131 bodov.

Jazdec tímu Cannondale jazdil aktívne najmä v prvej časti etapy, keď vďaka nástupu z pelotónu v stúpaní na Col du Firstplan (30,5 km) spoločne s Joaquimom Rodríguezom dotiahol dovtedy vedúcich jazdcov a napokon vyhral rýchlostnú prémiu, vďaka čomu si do bodovacej súťaže o zelený dres pripísal ďalších 20 bodov.

Zdroj: facebook.com/Peter Sagan


Náročná etapa v pohorí Vogézy na severovýchode Francúzska mala štart v Mulhouse a cieľ po 161,5 km na vrchole Planche des Belles Filles po 9 km dlhom a strmom stúpaní vo výške 1035 m. Na pelotón čakala poriadna porcia 7 horských prémií, z toho štyroch prvej kategórie.

V druhej časti etapy už Sagan šetril sily a do cieľa prišiel s odstupom 22:31 min na víťazného Vincenza Nibaliho. Pred cieľom pobavil divákov jazdou na jednom kolese.

Zdroj: facebook.com/Cannondale Pro Cycling

"Som veľmi rád za body z rýchlostnej prémie v horskej etape. Nezachytil som prvý únik, ale potom som sa súperov rozhodol ísť stíhať s Puritom (prezývka Rodrígueza - pozn.). Podarilo sa nám dotiahnuť čelo, aj keď to bolo veľmi ťažké. Nechal som tam veľa energie," priznal po etape Peter Sagan, ktorého v utorok čaká prvý voľný deň na 101. ročníku Tour de France.

No a na záver nenechal divákov len tak sa prizerať a urobil typické gesto. Jazdil na zadnom kolese a opäť "saganovsky" pobavil divákov.LA PLANCHE DES BELLES FILLES/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.