Šport

Jamajskí dopingoví hriešnici Powell a Simpsonová uspeli s odvolaním

Jamajský šprintér Asafa Powell oslavuje víťazstvo v behu na 100 m na Super Grand Prix vo švajčiarskom Lausanne v roku 2008.
Jamajský šprintér Asafa Powell oslavuje víťazstvo v behu na 100 m na Super Grand Prix vo švajčiarskom Lausanne v roku 2008. Zdroj: TASR

Už môžu pretekať.

Asafa Powell a Sherone Simpsonová uspeli s odvolaním a Športový arbitrážny súd (CAS) znížil dvojici jamajských šprintérov pôvodný 18-mesačný trest na polročný. Ten im už vypršal.

Bývalý svetový rekordér v behu na 100 m a trojnásobná olympijská medailistka si dištanc vyslúžili za pozitívny dopingový test. Vo vzorkách odobratých počas lanského národného šampionátu im našli stopy po zakázanom stimulante oxilofríne.

V apríli ich Jamajský antidopingový disciplinárny orgán potrestal 1,5-ročným zákazom činnosti so spätnou platnosťou od 21. júna 2013. Obaja atléti sa odvolali proti trestom na CAS. Tvrdili, že prehrešok nebol z kategórie vážnych, spôsobilo ho užívanie kontaminovaného prípravku "Epiphany D1" a žiadali skrátenie dištancu na tri mesiace. 

Zdroj: TASR

"Nikdy som nemal pocit, že by som sa mal vyhnúť sankciám. Ale vždy som tvrdil, že až 18 mesiacov nie je v poriadku s prvým pozitívnym výsledkom," uviedol Powell v spoločnom stanovisku so Simpsonovou, ktorá dodala: "Naše previnenia neboli úmyselné a CAS to zobral do úvahy."

Powell i Simpsonová mali uvoľnenú činnosť od 18. júna 2014, keď CAS prijal ich odvolanie a dočasne pozastavil výkon 18-mesačného trestu až do rozhodnutia. Obaja plánujú v utorok štartovať na atletickom mítingu vo švajčiarskom Luzerne.


KINGSTON/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.