V českom futbale padajú hlavy. Za mrežami skončili viceprezident zväzu aj riaditeľ ambiciózneho klubu

19 Karantenne ubytovanie.transfer_foto1.jpg_bez_watermarku_1.jpg
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dvojica mala podplácať rozhodcov aj hráčov.

V českom futbale padajú hlavy. Za mrežami po korupčnom škandále skončil viceprezident zväzu Roman Berbr. Spolu so šéfom druholigového klubu podplácali rozhodcov aj hráčov.

Hlavným dejiskom rozsiahlej korupcie bol klub Slavoj Vyšehrad. Jeho športový riaditeľ Roman Rogoz mu chcel zabezpečiť postup do druhej ligy.

Preto spolu s Berbrom dosadzovali a uplácali rozhodcov aj hráčov. Úplatky sa podľa českých médií začínali na stotisíc českých korunách (asi 3672 eur).

Ovplyvnených bolo údajne najmenej deväť zápasov. Obvinení rozhodcovia nesmú pískať ďalšie zápasy. Český futbal tak čoskoro čaká veľký nábor nových rozhodcov.

Berbr, Rogoz a ďalšie dve osoby skončili za mrežami. Vzatiu do väzby predchádzala veľká razia v sídle Českej futbalovej asociácie. Okrem štyroch uväznených je v korupčnom škandále obvinených ďalších 16 ľudí, tých však pustili na slobodu.

Berbr aj Rogoz už zo svojich pozícií odstúpili, mnohí to očakávajú aj od šéfa asociácie Martina Malíka, ktorý však na čele organizácie zatiaľ zostáva.

Viac v reportáži Barbary Dudekovej.

Celé vydanie stredajších Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

PRAHA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti