Slováci slávia v Belfaste. Pozrite si reakcie osobností a zahraničných médií na náš postup

Severoír Kyle Lafferty reaguje po prehre vo finále play off EURO 2020 proti Slovensku.
Zdroj: TASR

Zverenci trénera Štefana Tarkoviča vyhrali na pôde Severného Írska a postúpili na ME.

Ohlasy médií na postup slovenskej futbalovej reprezentácie na ME 2020 po štvrtkovom víťazstve vo finále baráže na pôde Severného Írska 2:1 po predĺžení.

BBC: "Severnému Írsku nebolo súdené... Fanúšikovia zostali na štadióne, aby sa poďakovali hráčom, ktorí odovzdali všetko, no vo štvrtok večer to nebolo v ich silách. Jonny Evans zdraví divákov, Kyle Lafferty je v slzách a Slováci oslavujú v klbku na opačnom konci."

Sky Sports: "Sen Severného Írska o EURO sa rozplynul tragédiou v predĺžení."

The Guardian: "Slovensko zužitkovalo dve defenzívne chyby súpera a stačilo mu to, aby pridalo Severné Írsko k Írsku na zozname svojich skalpov na ceste na EURO."

Daily Mirror: "Severné Írsko do toho dalo maximum, ale chýbala mu rozdielová kvalita a jeho hráči si mohli počínať lepšie pri oboch inkasovaných góloch."

Belfast Telegraph: "Severné Írsko sa ponorilo do smútku v predĺžení. Michal Ďuriš poslal vo Windsor Parku Slovensko na EURO."

Irish Independent: "Namiesto EURO zavládol v Severnom Írsku žiaľ po tom, ako prehralo v predĺžení so Slovenskom."

Irish Times: "Slovensko udrelo na konci a ukončilo nádeje Severného Írska o účasti na EURO."

UEFA: "Slováci slávia v Belfaste. Slovensko, Škótsko, Severné Macedónsko a Maďarsko sa kvalifikovali počas dramatickej finálovej noci play off."

idnes.cz: "Postupová radosť vládne aj na Slovensku. Zvíťazilo v Severnom Írsku 2:1 po predĺžení a druhýkrát za sebou postúpilo na záverečný turnaj. V 110. minúte rozhodol Ďuriš."

eurofotbal.cz: "Severné Írsko je pre Slovensko, zdá sa, zasľúbená krajina. Pred vyše dekádou tam spravilo výrazný krok za svojimi dosiaľ jedinými majstrovstvami sveta, teraz v Belfaste pre zmenu vybojovalo svoju druhú účasť na zraze európskej smotánky. Vďaka gólu Michala Ďuriša z druhej polovice predĺženia sa v skupine môže tešiť na Španielov či poľských susedov."

PREČÍTAJTE SI TIEŽ: Zoznam účastníkov ME je kompletný. Pozrite si, kedy budú hrať Slováci

Reakcie slovenských futbalových osobností

Dušan Galis, bývalý tréner SR: "Každý človek ktorý má rád futbal je rád, keď jeho reprezentácia postúpi na šampionát. Pre Slovákov, ktorí sú dnes zdecimovaní pandémiou koronavírusu, je tento postup pozitívnym signálom. Každý sa teší, že sa budeme môcť na EURO na čo pozerať."

Ján Kocian, bývalý tréner SR: "Ani si ešte neuvedomujeme, čo sme dosiahli, to možno príde až na samotnom EURO. Možno až po čase budeme spomínať na to, aké to bolo náročné, čo sa všetko udialo, teda prehry v Lige národov, výmena trénera, semifinále play off s Írskom a rozstrel, potom predĺženie v Severnom Írsku. Je to dlhý príbeh so šťastným koncom pre nás. Či sme boli lepší alebo nie, o tom sa nedá polemizovať a o týždeň o tom nikto nebude hovoriť. Jednoducho sme na ME. Možno sme nehrali pekne, ale boli sme efektívni."


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.