Šéf SFZ Kováčik chce, aby Tarkovič zostal trénerom reprezentácie

Tamara Cho a Roman Juraško
Zdroj: TASR

Prezident SFZ priznal, že druhý postup na ME prežíval omnoho emotívnejšie, ako ten prvý pred štyrmi rokmi.

Prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik navrhne 1. decembra výkonnému výboru zväzu zotrvanie Štefana Tarkoviča na poste trénera reprezentácie SR. Nástupca českého kouča Pavla Hapala priviedol vo štvrtok vo finále baráže EURO 2020 Slovákov k triumfu v Severnom Írsku 2:1 po predĺžení, resp. k postupu na budúcoročný finálový turnaj.

Prvý muž SFZ to potvrdil na piatkovej tlačovej konferencii po návrate slovenskej výpravy z Belfastu. "Zmena reprezentačného trénera, to nie je nič jednoduché. Ak niekoho oslovíte, musíte byť stopercentne presvedčení, že ide o správneho človeka. Poznám ho, boli sme v dennom kontakte, o futbale vie Štefan takmer všetko. Rozhodnutie sme tak nevnímali, že bude len dočasným trénerom. To skôr médiá mu dali tento prívlastok. Máme priestor rozhodnúť sa ako ďalej. Môžem povedať, že ja 1. decembra na výkonný výbor prídem s návrhom, aby Štefan Tarkovič bol trénerom na ME aj v ďalšom kvalifikačnom období," povedal Kováčik.

Prezident SFZ tiež priznal, že druhý postup na ME prežíval omnoho emotívnejšie, ako ten prvý pred štyrmi rokmi v Luxembursku: "Bolo to iné ako pred štyrmi rokmi v Luxembursku. Priznám sa, že teraz som sa rozplakal." 

SENEC/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti