Šport

Holandský cyklista dnes druhýkrát tento rok unikol smrti

Maarten de Jonge2.jpg

Dnes a ani v marci nenastúpil do malajzijských lietadiel, ktoré sa zrútili.

Tomu sa povie šťastie v nešťastí. Je to len pár hodín po zrútení malajzijského lietadla na ukrajinsko-ruskej hranici a už svetom sa začala šíriť aj pozitívna správa.

Do lietadla, po páde ktorého dnes zahynulo 295 ľudí, mal nastúpiť aj holandský cyklista Maarten de Jonge. O obyvateľoch krajiny tulipánov sa hovorí, že sú „veľký žgrloši" a táto vlastnosť Maartenovi zachránila život a tento rok už druhýkrát unikol smrti.


Mladý cyklista si chcel kúpiť letenku od spoločnosti Malaysia Airlines, ale holandská spoločnosť KLM bola trošku lacnejšia. Na svojom učte na Twitteri tragédiu okomentoval iba dvomi strohými vetami: „Osobné lietadlo havarovalo na Ukrajine. Keby som bol dnes odišiel, potom...". Cyklista sa k tímu v Majajzii vráti po krátkom pobyte v meste Oldenzaal napísal belgický portál nieuwsblad.be.


Zdá sa, že nad mladým mužom stojí anjel strážny. Podobnú situáciu už zažil v marci. Rovnako mal letieť do Malajzie, ale do lietadla nenastúpil. To sa neskôr zrútilo do Indického oceánu.

Na palube lietadla spoločnosti Malaysia Airlines sa nachádzalo 295 ľudí a nikto z nich tragédiu neprežil. Zo zostrelenia sa navzájom obviňujú proruskí separatisti a ukrajinské sily. Stroj smeroval z Amsterdamu do Kuala Lumpur.

Záchranári už našli na mieste nešťastia pri východnej dedine Grabovo najmenej 100 tiel, trosky sú roztrúsené v oblasti s priemerom 15 kilometrov. Z hľadiska počtu obetí išlo o siedme najhoršie civilné letecké nešťastie v histórii. Malaysia Airlines len nedávno prišli o rovnaký Boeingu 777, ktorý zmizol nad Indickým oceánom. Z neho sa však zatiaľ nenašla jediná troska.


HOLANDSKO/tvnoviny.sk, SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.