Šport

Nemecký kapitán Philipp Lahm ukončil reprezentačnú kariéru

Philipp Lahm zastavuje Marcela počas semifinálového zápasu Brazília - Nemecko.
Philipp Lahm zastavuje Marcela počas semifinálového zápasu Brazília - Nemecko. Zdroj: SITA

Urobil tak iba pár dní potom, čo doviedol Nemcov k titulu majstrov sveta.

Kapitán nemeckej futbalovej reprezentácie Philipp Lahm ukončil kariéru v národnom tíme. Stalo sa tak iba päť dní potom, ako 30-ročný obranca doviedol "Nationalelf" na MS v Brazílii k zisku štvrtého titulu svetových šampiónov.

"O tom, že v reprezentácii skončím, som sa rozhodol už pred MS v Brazílii. V pondelok som o tom debatoval pri raňajkách s trénerom Joachimom Löwom. Som šťastný, že môžem ukončiť kariéru ziskom titulu majstra sveta. Chcem sa poďakovať všetkým pri reprezentácii, ktorí mi pomohli v úspešnej kariére. Ešte raz vďaka za krásne obdobie," uviedol Lahm v otvorenom liste prostredníctvom oficiálneho webu Nemeckého futbalového zväzu (DFB).

Zdroj: SITA

Šéf DFB Wolfgang Niersbach sa dozvedel o Lahmovom rozhodnutí v piatok ráno.

"Telefonoval mi dnes ráno. Veľmi rýchlo som pochopil, že vôbec nemá cenu ho presviedčať, aby si svoj úmysel rozmyslel. Za desať rokov v reprezentácii bol nielen skvelým hráčom, ale zároveň vzorovým príkladom pre ostatných futbalistov," dodal Niersbach.

Lahm debutoval v reprezentačnom drese vo februári 2004, Nemecko aj jeho zásluhou vyhralo v Chorvátsku 2:1. Za národný tím odohral celkovo 113 zápasov, v ktorých strelil päť gólov. Tým najpamätnejším je presný zásah z úvodného stretnutia MS 2006, keď skóroval proti Kostarike.

Okrem titulu majstra sveta z nedávno skončeného turnaja v Brazílii má vo svojej zbierke dve bronzové medaily zo svetových šampionátov v rokoch 2006 a 2010 ako aj striebro z kontinentálnych majstrovstiev v roku 2008. Za Nemecko hral aj na ME 2004 a 2012.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti