Sestry Fialkové nebudú štartovať v Kontiolahti, v ich tíme šarapatí koronavírus

Sestry Fialkové.
Zdroj: TASR, koláž: tvnoviny.sk

Objavil sa štyri prípady nákazy.

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa nepredstavia v úvodných pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Dôvodom je, že štyria zo siedmich členov ich tímu mali pozitívny test na koronavírus. V tíme sú okrem dvojice biatlonistiek ešte aj tréneri Anna Murínová s Jakubom Leščinským, fyzioterapeut Jakub Hudák a dvaja servismani Miha Plahutnik a Štefan Lichoň.

Testy podstúpili v Štokholme, kde následne nastúpili do izolácie. "Je to nepríjemná záležitosť. Život v čase pandémie koronavírusu nám však ukázal, že takéto situácie nastať môžu. Musíme sa s tým vyrovnať," povedal pre TASR prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár. Ten zároveň informoval, že Slovensko napriek tomu v Kontiolahti zastúpenie mať bude.

"Našťastie, celá mužská reprezentácia a aj zvyšné dve slovenské biatlonistky mali negatívne testy a neprišli ani do styku s nikým pozitívne testovaným. V prvom kole Svetového pohára tak budeme mať na štarte štyroch mužov a dve ženy. Ďalší víkend budeme riešiť na základe toho, aké budú výsledky PCR testov."

Sedmička členov slovenského tímu sa podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu, alebo v pondelok. Ak budú testy negatívne, tím sestier Fialkových sa plánuje presunúť na 2. kolo Svetového pohára, ktoré je na programe od 3.-6. decembra taktiež v Kontiolahti. Ak budú testy opäť pozitívne, členovia družstva odcestujú domov.

"Bohužial, tak dlho očakávaný štart sezóny vo fínskom Kontiolahti sa pre nás zatiaľ odkladá. Pravda je, že sa v našom tíme pri testovaní objavil pozitívny prípad na covid19, a na základe pokynov tak zostávame nateraz v izolácii. Ďakujeme a veľmi si vážime vašu podporu a pevne veríme, že nás už čoskoro uvidíte v pretekoch," odkázali sestry Fialkové fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete.

Paulína Fialková obsadila v uplynulom ročníku v celkovom poradí 13. miesto. V jednotlivých disciplínach sa jej najviac darilo v stíhacích pretekoch, v ktorých jej patrilo celkovo šieste miesto.

Nová sezóna Svetového pohára štartuje vytrvalostnými pretekmi mužov i žien v sobotu 28. novembra. Na druhý deň sú na programe šprinty v oboch kategóriách. Na štarte sa zo Sloveniek predstavia Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová. Mužské kvarteto slovenskej reprezentácie budú tvoriť Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.