Sestry Fialkové vynechajú celé úvodné dvojkolo vo fínskom Kontiolahti

1902_Telerano_19_02_P20_St_06_00_uni.mp4
Zdroj: TASR

Prídu tak o úvodné vytrvalostné preteky, dva šprinty a stíhačku.

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové vynechajú celé úvodné dvojkolo vo fínskom Kontiolahti, ktorým odštartuje nová sezóna Svetového pohára. Stalo sa tak po tom, čo sa v stredu objavil v ich tíme pozitívny test na koronavírus. Pre TASR to potvrdil prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár.

Sestry Fialkové sa dozvedeli nešťastnú správu v stredu vo Švédsku, odkiaľ sa mali presunúť do Fínska. Spolu s celým tímom - trénermi Annou Murínovou, Jakubom Leščinským, fyzioterapeutom Jakubom Hudákom a servismanmi Mihom Plahutnikom a Štefanom Lichoňom - museli nastúpiť do izolácie v Štokholme.

Pôvodne sa hovorilo len o vynechaní 1. kola v Kontiolahti, ktoré je na programe tento víkend, no nakoniec neabsolvujú ani to budúcotýždňové. "Po preštudovaní švédskych nariadení sa tím okolo sestier Fialkových a Slovenský zväz biatlonu dozvedeli, že sedmička členov reprezentácie musí ostať v prísnej štokholmskej izolácii minimálne sedem dní od pozitívneho testovania, čo v praxi znamená, že sa nemôžu dať ani pretestovať. Ďalšie testovanie budú môcť absolvovať až v utorok 1. decembra a výsledky sa tak dozvedia v stredu. Z toho vyplýva, že sa za žiadnych okolností nebudú môcť zúčastniť štvrtkových rýchlostných pretekov v Kontiolahti, pretože by nestihli ešte ďalšie vstupné testovanie do bubliny svetového pohára vo Fínsku," uvádza portál slovenskybiatlon.sk.

Sestry tak prídu o úvodné vytrvalostné preteky, dva šprinty a stíhačku. Počas druhého kola je na programe aj štafeta, v ktorej nahradia líderky slovenského tímu debutantky vo Svetovom pohári Aneta Smerčiaková a Júlia Machyniaková. Tie sa pridajú k dvojici Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová, ktoré cestovali do Kontiolahti s druhou časťou slovenskej výpravy a tak môžu nastúpiť aj v prvom kole.

Slovensko môže nasadiť do individuálnych pretekov tri ženy, no pre krátkosť času to na sobotňajšie vytrvalostné preteky a nedeľňajší šprint už nestihne. Mužské kvarteto vo Fínsku tvoria Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga. 

KONTIOLAHTI/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.