VIDEO: Hororová nehoda na pretekoch F1. Monopost začal po náraze horieť

Na miesto nehody Romaina Grosjeana ihneď prišla aj sanitka.
Zdroj: Profimedia.sk

Pilot doplatil na jazdeckú chybu.

Francúzsky pretekár Romain Grosjean mal v úvode Veľkej ceny Bahrajnu F1 vážnu nehodu. Po náraze do zvodidiel začal jeho monopost okamžite horieť, Grosjean však stihol včas vyskočiť a vyviazol s ľahšími popáleninami. Preteky boli prerušené na viac než 60 minút.

Zdroj: Profimedia.sk

Pilot tímu Haas doplatil na jazdeckú chybu, keď po kontakte s Daniilom Kvjatom zišiel z trate a vrazil do bariéry.

Zdroj: Profimedia.sk

Od fatálnych následkov ho zachránili duchaprítomnosť a skutočnosť, že po silnom náraze nestratil vedomie.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

Napriek všadeprítomným plameňom dokázal včas vyskočiť a dostať sa do bezpečia. Pomohol mu aj ochranný oblúk halo, ktorý chráni hlavu vodiča.

Zdroj: Profimedia.sk

Pretekár tímu Haas mal popáleniny na pravej ruke a nohách, pri vedomí bol celý čas. Preteky boli prerušené, jazdci odišli do boxov a vystúpili z monopostov.

Zdroj: Profimedia.sk

Šéf tímu Haas Günther Steiner ďakoval všetkým, ktorí Grosjeanovi pomohli po najhoršej kolízii kariéry: "Vôbec ma nezaujímalo, ako k tomu došlo, ale želal som si, aby bol nažive a v poriadku. Ja som si ten moment nevšimol, no ďalší členovia tímu ma upozornili, že videli Romaina vyskočiť z auta. Zatiaľ nemám detailné informácie o jeho zdravotnom stave. Viem iba, že je relatívne v poriadku, v opatere lekárov a zamieril do nemocnice."

Na mieste nehody bol medzi prvými vodič zdravotníckeho auta Alan van der Merwe. Bývalý pretekár F3 bol v prvom momente v šoku a doteraz nič podobné nezažil: "Bolo to desivé. Našťastie však všetky bezpečnostné prvky fungovali, ako mali, a to zachránilo Grosjeanov život. Zároveň chcem vyzdvihnúť aj Romaina za to, že zachoval chladnú hlavu a sám sa dostal z horiaceho monopostu, pretože cez veľké množstvo plameňov by som sa k nemu nedostal."

https://www.youtube.com/watch?v=ZQ7_En2xEm4


Zdroj: YouTube/FORMULA 1

BAHRAJN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme F1

Dôležité udalosti