Šéf svetového hokeja má koronavírus. Fasel musel odložiť stretnutie s Lukašenkom

Šéf Organizačného výboru (OV) MS 2019 Igor Nemeček počas tlačovej konferencie.
Zdroj: TASR

Pozitívny test mal aj generálny sekretár IIHF Horst Lichtner.

Prezident Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) René Fasel i generálny sekretár Horst Lichtner mali pozitívne testy na koronavírus. Museli tak zrušiť plánované stretnutie s bieloruským prezidentom Alexandrom Lukašenkom, s ktorým mali rokovať o usporiadaní budúcoročných majstrovstiev sveta v krajine.

„Minulý týždeň IIHF požiadala a dostala možnosť stretnutia s prezidentom Lukašenkom, aby prerokovala mnohé problémy v súvislosti s majstrovstvami sveta 2021, ktoré sa majú konať v bieloruskom Minsku a lotyšskej Rige. Spoločne s generálnym sekretárom Lichtnerom sme dnes plánovali cestovať do Minsku, aby sme diskutovali o bezpečnostných otázkach, ktoré majú vplyv na prípravu turnaja, o obvineniach prezidenta Bieloruského hokejového zväzu Dmitriho Baskova, o súčasnej situácii s ochorením COVID-19 v krajine a aké kroky sa robia na zabezpečenie toho, aby sa turnaj mohol konať bezpečne a v spolupráci s Lotyšskom. Avšak počas testovania pred odletom sme boli informovaní, že sme mali obaja pozitívne testy na COVID-19," napísal Fasel na oficiálnej stránke IIHF.

Prezident ďalej uviedol, že spolu s Lichtnerom sú na desať dní v domácej izolácii a keďže kancelária federácie pracuje diaľkovo, neočakáva ďalšie pozitívne prípady medzi zamestnancami. Stretnutie s bieloruským prezidentom odložili na neurčito ako aj plánovanú piatkovú videokonferenciu s národnými asociáciami.

Organizácia budúcoročných MS je ohrozená odkedy sa Bielorusko zmieta v nepokojoch po vyhlásení výsledkov augustových prezidentských volieb, po ktorých sa v krajine spustili masívne protesty proti Lukašenkovmu režimu. Ten použil proti protestujúcim tvrdé opatrenia. Lotyšsko, ako druhá hostiteľská krajina, sa od sporných volieb verejne dištancuje od spolupráce s Bieloruskom.

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v pondelok vylúčil bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka zo všetkých olympijských aktivít vrátane budúcoročných hier v Tokiu.

ZÜRICH/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Hokej

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.