Šprint v Hochfilzene ovládla Bieloruuska Alimbekaová, Slovenky skončili až v druhej päťdesiatke

Štokholm bez slnka
Štokholm bez slnka Zdroj: TASR/AP/Andreas Schaad

Slovenkám nevyšla streľba, Paulína Fialková urobila na ležke až tri chyby.

Bieloruská biatlonistka Dinara Alimbekavová triumfovala v piatkovom šprinte 3. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene. Druhá finišovala Nórka Tiril Eckhoffová (+8,5 s) a tretia bola Nemka Franziska Preussová (+9,9 s). V rakúskom stredisku sa predstavili už aj sestry Fialkové, ktoré vynechali úvodné dve kolá kvôli koronavírusu v tíme.

Ivona skončila s dvoma chybami (1+1) na 58. mieste a tesne sa dostala do stíhačky, Paulína minula až štyri terče (3+1) a finišovala až na 86. pozícii. Tretia Slovenka na štarte Henrieta Horváthová (1+2) obsadila 95. priečku.

Po úvodných dvoch kolách vo fínskom Kontiolahti sa celá biatlonová špička presunula do "bubliny" v rakúskom Hochfilzene, kde v piatok odštartovalo ďalšie dvojkolo Svetového pohára. Sestry Fialkové prišli do dejiska z iného rakúskeho strediska Obertiliachu, kde sa pripravovali po tom, čo museli stráviť týždeň v karanténe vo Švédsku a vynechali tak celý program vo Fínsku.

V Kontiolahti vyhrala oba šprinty Švédka Hanna Öbergová a aj v piatok patrila k najväčším favoritkám na triumf. V Hochfilzene však výbornú formu z úvodu sezóny nepotvrdila, keď raz chybovala na oboch položkách a mierne zaostala v behu. Naopak, veľmi dobré výkony korunovala Alimbekavová. Vo Fínsku finišovala v šprintoch na šiestom a siedmom mieste, keď v oboch spravila jednu chybu na strelnici.

Tentokrát však odstrieľala čisto, opäť pridala aj rýchly beh a tešila sa z premiérového víťazstva i pódia vo Svetovom pohári. Za ňu sa zaradili štyri pretekárky, ktoré nesklopili zhodne jeden terč. Eckhoffová, štartovala s vysokým číslom 85, predviedla v záverečnom kole výborný finiš, keď dokázala stiahnuť z 29-sekundového manka až 20,5 s a zaradila sa na druhé miesto. Tretia bola Preussová (+9,9 s), štvrtá ďalšia Nórka Marte Olsbuová Röiselandová (+16,9 s) a piata skončila Češka Markéta Davidová so stratou 19,4 sekundy.

Paulína Fialková vyštartovala na trať s číslom 19, no prvé preteky sezóny jej nevyšli podľa predstáv. Už na úvodnú streľbu prišla so stratou na najlepšie a tri trestné kolá ju odsunuli na priebežné posledné miesto. Na stojke nesklopila jeden terč a do cieľa prišla s veľkým mankom na víťazku (+2:58,9 min).

"Tak pozitívne bolo asi iba pekné počasie. Síce som nemala očakávania, ale tá ležka s tromi chybami je hrôza. Myslím si, že som bežala také rýchle tempo, ale viac som nedokázala zrýchliť. Určite je to tým všetkým, čo sa mi prihodilo. Verím, že to budem postupne vedieť viacej otvoriť," uviedla Paulína Fialková pre slovenskybiatlon.sk.

Jej sestra Ivona spravila po jednej chybe na ležke jednu aj na stojke a finišovala s dvojminútovým mankom na 58. mieste. Tesne sa tak prebojovala do stíhacích pretekov. Horváthová prišla s tromi chybami do cieľa na 95. mieste (+3:27,5 min).

HOCHFILZEN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Lyžovanie

Súvisiace témy

Dôležité udalosti