Šport

Pápež organizuje futbalový zápas, prídu aj superhviezdy

Kapitán Juventusu Turín Gianluigi Buffon (vpravo) odovzdal pápežovi Františkovi podpísaný futbalový dres klubu počas audiencie v
Kapitán Juventusu Turín Gianluigi Buffon (vpravo) odovzdal pápežovi Františkovi podpísaný futbalový dres klubu počas audiencie vo Vatikáne. Zdroj: TASR

Chýbať nebude Lionel Messi, Samuel Eto'o, Gianlugi Buffon či Zinedine Zidane.

Viaceré svetové futbalové hviezdy vrátane Argentínčana Lionela Messiho sa predstavia na charitatívnom zápase, ktorý sponzoruje pápež František. V stredu o tom informovali médiá vo Vatikáne.

Podujatie pod názvom Medzináboženský zápas za mier sa uskutoční 1. septembra na Olympijskom štadióne v Ríme. Okrem Messiho potvrdili účasť aj ďalšie súčasné prominentné futbalové osobnosti ako Gianlugi Buffon, Andrea Pirlo, Samuel Eto'o, Yuto či bývalí vynikajúci hráči Zinedine Zidane, Roberto Baggio a Javier Zanetti.

Zdroj: TASR

Vstupenky na zápas sa začnú predávať už tento piatok. Výťažok z podujatia poputuje na konto Scholas Occurentes, vzdelávaciu organizáciu podporovanú pápežom a Zanettiho nadáciu PUPI, ktorá pomáha deťom vyrastajúcim v zlých životných podmienkach.

VATIKÁN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.