Šport

Majka dostal trest: V etape, ktorú vyhral, si pomohol motocyklom

Poliak Rafal Majka z tímu Saxo-Tinkoff v bodkovanom drese najlepšieho vrchára sa teší z víťazstva v 17. etape.
Poliak Rafal Majka z tímu Saxo-Tinkoff v bodkovanom drese najlepšieho vrchára sa teší z víťazstva v 17. etape. Zdroj: TASR

Bolo to 8 km pred cieľom, keď bojoval s Rodríguezom, ktorý je jeho súperom aj v súťaži o najlepšieho vrchára.

 Disciplinárna komisia pretekov Tour de France potrestala poľského cyklistu v službách tímu Tinkoff-Saxo Rafala Majku desaťsekundovou penalizáciou po jeho víťazstve v 17. etape TdF s cieľom na pyrenejskom vrchole Pla d´Adet.

Trest si vyslúžil za to, že približne 8 km pred cieľom sa v snahe lepšie pripraviť na útok v strmom stúpaní odrazil od tyčky namontovanej na kamere sprievodného motocykla. V tom čase Majka bojoval na trati so Španielom Joaquimom Rodríguezom, ktorý je jeho súperom aj v súťaži o bodkovaný dres najlepšieho vrchára.

Zdroj: TASR

Desaťsekundová penalizácia by sa mala týkať celkovej klasifikácie, kde Majkovi patrí 52. priečka. Nemala by mať vplyv na víťazstvo 24-ročného Poliaka v 17. etape TdF, kde triumfoval s náskokom 29 sekúnd pred Talianom Giovannim Viscontim. Okrem toho mu vedenie pretekov uložilo peňažný trest 50 švajčiarskych frankov. Informoval o tom server sport.pl.

PLA D´ADET/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.