Tréner Kostariky po prekvapujúcom úspechu na MS nečakane odchádza

Brazil_Soccer_WCup_Costa_Rica_England171651162213.jpg

S federáciou sa nedokázal dohodúť, žiadal rozpustenie realizačného tímu.

Na lavičke najväčšieho prekvapenia nedávnych futbalových majstrovstiev sveta z Kostariky už nebude pokračovať Jorge Luis Pinto. S vedením kostarickej federácie sa tréner nedokázal dohodnúť na podmienkach novej zmluvy. Predstavitelia Kostariky jeho odchod od mužstva oznámili vo štvrtok.

Kolumbijčan pravdepodobne dlho nezostane bez práce, o jeho služby okamžite prejavilo záujem viacero národných zväzov i klubov.

Zdroj: TASR

Kostarika na svetovom šampionáte v Brazílii neprehrala ani jeden zápas až po štvrťfinálový penaltový rozstrel s Holandsko. Najskôr nečakane vyhrala základnú skupinu, v ktorej boli jej súpermi traja bývalí majstri sveta Taliansko, Anglicko a Uruguaj. Do najlepšej osmičky sa dostala cez Grécko. 

Pinto uviedol, že odchádza najmä pre nezhody s jedným z členov realizačného tímu. Federáciu už pred vyše rokom a pol vraj žiadal, aby tohto človeka prepustila. "Pracoval som jeden a pol roka s nepriateľom. Mal som rozdielne názory s ľuďmi v tíme. Nechceli zdieľať môj štýl práce. Bolo to náročné, chcel som obetavosť a úsilie," uviedol Pinto, ktorého asistentmi boli Paulo Wanchope a Luis Marin. Jeho nástupcu by mali vymenovať do troch mesiacov, dovtedy povedú mužstvo doterajší asistenti.

SAN JOSE/SITA,ml

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti