Šport

Lacov bývalý klub už neexistuje

laco,hala.jpg

Doneck rozpustil mužstvo a nebude hrať žiadnu súťaž

Ukrajinský hokejový klub Donbas Doneck rozpustil svoje seniorské mužstvo, ktoré teda v sezóne 2014/2015 nebude účinkovať v žiadnej súťaži. Donbas pôvodne mal hrať v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL), ale pre nestabilnú politickú situáciu v regióne ho do nadnárodnej súťaže nepustili.

Zdroj: hcdonbass.com

Následne mal Doneck rok pôsobiť v ukrajinskej lige, ale do tej sa neprihlásil dostatočný počet mužstiev. Vedenie klubu sa preto rozhodlo, že by bolo nelogické, aby držalo hráčov. Nechalo ich hľadať si nové kluby. V Donecku sa chcú vrátiť v roku 2015 opäť do KHL, počas nasledujúcej sezóny sa chcú viac venovať práci s mládežou a deťmi.

Zdroj: hcdonbass.com

V ukrajinskom meste momentálne nemajú k dispozícii ani halu. Arena Družba vyhorela a napriek pôvodným sľubom sa zatiaľ nezačalo s jej rekonštrukciou. "Stále čakáme na zahraničných špecialistov, bez ktorých nie je možné pracovať. Terajšie udalosti v regióne neprajú hokeju. Môžem povedať len jedno: ak sa vráti do oblasti poriadok a mier, potom príde opäť aj skvelý hokej," vyjadril sa prezident Donbasu Boris Kolesnikov. Informácie zverejnil hokej.net.

 

DONECK/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.