Šport

Strelkyňa Danka Barteková prekonala svetový rekord. Nemôžu ho však uznať

titulka.jpg

Úspešná reprezentantka potvrdila úlohu favoritky v skeete žien.

Udalosťou víkendového Memoriálu Michala Sedláka v streľbe z brokových zbraní v Trnave bolo vystúpenie Danky Bartekovej. Úspešná slovenská reprezentantka potvrdila úlohu favoritky v skeete žien, keď zvíťazila absolútnym výkonom 75 terčov (25-25-25).

Členke SŠŠR MV SR sa druhýkrát v kariére podarilo v základnej časti trafiť všetkých "holubov" a patrí jej slovenský rekord, ktorý má od soboty o bod vyššiu hodnotu ako súčasný svetový.

Zdroj: Facebook

Barteková však nemôže byť uznaná za držiteľku svetového maxima. V športovej streľbe totiž platia len rekordné výkony dosiahnuté na vrcholných podujatiach ako OH, MS, ME a SP.

„Po druhýkrát vo svojej streleckej kariére som dnes strelila absolútny nástrel 75 zo 75 terčov v súťaži, čím som zariadila, že slovenský rekord v základnej časti bude opäť o terč vyšší, ako ten svetový. Na memoriáli Michala Sedláka, tak ako pred troma rokmi. Mala som šťastie, bez toho to nejde, ale teším sa, že dlhodobá príprava, ktorá smeruje k majstrovstvám sveta, sa ukazuje ako správna..." píše na svojom profile na Facebooku.

Skeet mužov

V skeete mužov triumfoval Čech Petr Málek pred Slovákom Štefanom Zemkom, medzi juniormi bol najlepší Dominik Krčmár a v súťaži veteránov sa presadil ďalší český zástupca Jaroslav Sobotka.

V trape si prvenstvá vybojovali Mário Filipovič v kategórii mužov, junior Martin Kováčik, veterán Peter Ondrejka a v pretekoch žien Lucia Boorová. V dvojitom trape zvíťazil Kvetoslav Mihálik.


TRNAVA/SITA, JH

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.