Šport

Budúcnosť Petra Sagana: V akom tíme zakotví?

Peter Sagan a jeho typické gesto, ktorým baví divákov na TdF.
Peter Sagan a jeho typické gesto, ktorým baví divákov na TdF. Zdroj: facebook.com/Cannondale Pro Cycling

Rozhodnúť sa môže už 1. augusta. Jeho koniec v Cannondale je verejným tajomstvom.

Minimálne do 1. augusta sa bude o ďalšej budúcnosti slovenského cyklistu Petra Sagana len špekulovať. Jeho koniec v tíme Cannondale je verejným tajomstvom, kde povedú ďalšie kroky trojnásobného víťaza bodovacej súťaže na Tour de France, zatiaľ nie je oficiálne známe.

O Sagana mali v minulých mesiach záujem viaceré tímy ProTour, najčastejšie sa spomínalo meno ruského milionára Olega Tinkova a jeho tímu Tinkoff-Saxo. V hre však boli aj ďalšie možnosti.

Zdroj: facebook.com/Cannondale Pro Cycling

Cannondale Pro Cycling by mal ukončiť svoju činnosť a spojiť sa s doterajším tímom Garmin. Podľa informácií zo zákulisia Tour de France by fúziu mali oznámiť v závere nadchádzajúcich pretekov Okolo Poľska, ktoré povedú aj slovenským územím. Všetky zainteresované strany však mlčia.

"Čo bude ďalej? Zatiaľ nekomentujeme. A aká je budúcnosť Petra Sagana? Treba sa opýtať jeho," reagoval na otázky agentúry SITA športový riaditeľ Cannondalu Stefano Zanatta. 

Peter Sagan v cieli nevniesol do súčasnej situácie viac svetla. "Zatiaľ nie je nič isté, uvidíme koncom sezóny, o čom sa rozhodne," uviedol Sagan.

PARÍŽ/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.