Šport

Definitíva! Pálffy v Nitre hrať nebude

Žigmund Pálffy
Zdroj: SITA

Hokejisti spod Zobora absolvovali prvý tréning pred novou sezónou.

Hokejisti HK Nitra v pondelok prvýkrát vykorčuľovali na ľad pred štartom novej extraligovej sezóny. Tréner vicemajstrov Antonín Stavjaňa mal k dispozícii takmer kompletný káder, vedenie ráta už len s malým zmenami. Ako uviedol riaditeľ klubu Ján Plandora, do prípravy mužstva sa však definitívne nezapojí útočník Žigmund Pálffy.

Zdroj: SITA

"Rozprávali sme sa spolu minulý týždeň a uzavreli sme to, že nie. Definitívne nás neposilní, má na to nejaké osobné dôvody," komentoval Plandora možný návrat legendárneho útočníka na nitriansky ľad.

V klube panuje spokojnosť so zložením súčasného kádra, ktorý sa nebude už príliš meniť. 

"Máme ho už v podstate naplnený. Dnes sme sa dohodli na skúšku s brankárom Igorom Cibuľom na nejaké dva týždne, aby sa ukázal. V prípade, že bude spĺňať naše predstavy, počítame s ním na post brankárskej dvojky. Novinka je aj to, že sme dostali ponuku na Richarda Mráza zo Slovana Bratislava. V jeho prípade sa musíme dohodnúť, ako si to predstavujú oni a aby to vyhovovalo aj nám," Plandora priblížil posledné posily.

"Viac v tejto chvíli riešiť nebudeme. Máme dostatok hráčov, chceme dať priestor aj mladým. Možno príde ešte niekto na skúšku," dodal.

Zo súčasného kádra sa do prípravy nezapojili americký obranca Mike Beck a klubová ikona Jozef Stümpel.

"V prípade Becka musíme vyriešiť ešte nejaké administratívne záležitosti. Mal by sa k nám pripojiť okolo 8. až 10. augusta. Jožko Stümpel sa zapojí do prípravy po návrate z Ameriky."


NITRA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.