VIDEO: Jeden krajší ako druhý. Hneď dva víkendové zásahy z Anglicka ašpirujú na gól roka

Reflex
Zdroj: Profimedia.sk

Aj keď je ešte iba začiatok marca, už teraz je jasné, že tieto góly sa zaradia minimálne do širšieho zoznamu kandidátov na Puskásovu cenu.

V Anglicku padli počas uplynulého víkendu hneď dva góly, ktoré by mohli kandidovať na najkrajšie zásahy roka. Zaujímavé je aj to, že ani jeden nevideli Premier league, ale padli v nižších súťažiach.

O jeden z nich sa postaral belgický útočník Elisha Sam, ktorý v drese klubu Notts County v zápase National league (5. liga) prekvapil brankára Oxford City šibalskou strelou pätou ponad hlavu. Išlo o pomerne originálny gól z kategórie „škorpión" , ktoré väčšinou padajú, keď sú hráči v pohybe alebo v páde. V tomto prípade však Belgičan skóroval v podstate z miesta.

Aj keď je ešte iba začiatok marca, už teraz je jasné, že tento gól sa zaradí minimálne do širšieho zoznamu kandidátov na Puskásovu cenu.


Zdroj: YouTube/ Guardian Football

Parádny kúsok sa podaril aj Nathanovi Fergusonovi z tímu Southend United, ktorý účinkuje v League Two (4. liga). Ten proti Forest Green vybojoval loptu a po krátkom rozbehu vypálil zo vzdialenosti 45 metrov bombu, ktorá skončila presne v šibenici brány.


zdroj: YouTube/ Analiza Finala

LONDÝN/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti