Šport

Ďalšie obvinenie z korupcie vo futbale

Obálka s peniazmi
Zdroj: Shutterstock.com

Ide o prípravné duely klubu z Nitry s MTK Budapešť FC a Bohemias 1905.

Dva futbalové zápasy klubu FC Nitra z februára 2011 boli podľa polície ovplyvnené. Išlo o prípravné duely klubu z Nitry s MTK Budapešť FC a Bohemias 1905. "Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil štyri osoby, dve z podplácania a dve z prijímania úplatku," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Zdroj: Shutterstock.com
Podľa polície ešte v januári 2011 sľúbil I. Ž. cez sprostredkovateľa M. T. dvom hráčom FC Nitra úplatok. Išlo vraj o najmenej 12-tisíc eur za to, že hráči FC Nitra ovplyvnia výsledok prípravného zápasu s MTK Budapešť. "Aby bolo tipovanie výsledku zápasu úspešné a prinieslo výhru zo stávky, malo zvíťaziť družstvo MTK Budapešť FC najmenej o dva góly a malo streliť najmenej štyri góly," uviedol Slivka.

Zápas MTK Budapešť FC - FC Nitra sa odohral 1. februára 2011 s výsledkom 6:3. Za tento výsledok obvinený I. H. údajne prijal najmenej päťtisíc eur a minimálne polovicu odovzdal ďalšiemu obvinenému R. R.

Obaja obvinení I. H. a R. R. sa podľa polície podobne dohodli s I. Ž. na úplatku najmenej 12-tisíc eur aj vo februári 2011, išlo o prípravný zápas Nitry s klubom Bohemias 1905. Požiadavkou boli aspoň tri góly. Zápas sa hral 8. februára 2011 a skončil sa výsledkom 1:2. Za tento výsledok údajne prijal I. H. najmenej päťtisíc eur a minimálne 1 500 eur odovzdal R. R. vo viacerých splátkach.

V prípade dokázania viny hrozí za podplácanie obvinenému 41-ročnému I. Ž. a 38-ročnému M. T. trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. Za prijímanie úplatku obvinenému 34-ročnému I. H. a 35-ročnému R. R. hrozí trest na tri až osem rokov. Všetci štyria sú stíhaní na slobode.

Slovenskí policajti riešili úplatky vo futbale aj v súvislosti korupčnou aférou, ktorá otriasla českým futbalom. V septembri obvinili naši policajti štyroch futbalistov z corgoňligového klubu FK DAC 1904 Dunajská Streda a troch bývalých hráčov. Jeden z obvinených začal vtedy s políciou spolupracovať.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.