Šport

Koniec ďalšieho trénera, ktorý doviedol zverencov na MS ďaleko

Tréner Argentíny Alejandro Sabella akoby počas prestávky počas predĺženia vedel, čo sa stane. Zdroj: SITA

Na svoju pozíciu rezignoval argentínsky tréner Alejandro Sabella.

Alejandro Sabella, ktorý priviedol argentínsku futbalovú reprezentáciu do finále majstrovstiev sveta v Brazílii, v utorok rezignoval na svoju funkciu.

Päťdesiatdeväťročný tréner podľa miestnych médií povedal prezidentovi argentínskej futbalovej federácie Juliovi Grondonovi, že odchádza z národného tímu. Sabella doviedol Argentínu do finále svetového šampionátu, kde jeho zverenci prehrali s Nemeckom 0:1 po predĺžení.

Juhoameričania sa s rovnakým súperom stretnú 3. septembra v prípravnom zápase v Düsseldorfe. Stretnutie bude pre Argentínou prvým v príprave na ďalší veľký turnaj Copa America, ktorý sa uskutoční na budúci rok v Čile. Informovala agentúra Reuters.