Bývalý majster sveta prišiel o prácu. Rozpredáva svoj majetok

Fero Joke s oholenou bradou.
Zdroj: TV Markíza

Celý život má momentálne zabalený v aute, no aj to ide predať.

Úspešný športovec prišiel pre pandémiu o prácu a rozpredáva majetok vrátane auta, skríň či dokonca postele. Napriek tomu sa nevzdáva a opäť chce súťažiť.

Ako 23-ročný dobyl svet kulturistiky a stal sa majstrom sveta. Mal svoju vysnívanú prácu, bol osobný tréner a manažér fitness centa. Pandémia všetko zmenila.

„Dostal som výpoveď samozrejme z pochopiteľných dôvodov, fitness centrá sú zavreté," začína Noro Zajac. Dlho doma do vankúša neplakal, musel si nájsť niečo čo ho bude živiť. A tak sa naučil zvárať plasty.

Mal síce stabilný príjem, no nepokryl mu všetky výdavky a hlavne sa necítil šťastne. Svet kulturistiky mu chýbal. Život zmenil radikálne a pomerne netradične. Cez sociálnu sieť rozpredal celý majetok.

„Zbavujem sa materiálnych veci, pretože som toho názoru, že materializmus nás zaťažuje," vysvetľuje Zajac.

Prázdny byt, ktorý miloval pre krásne výhľady, musí opustiť, nedokáže ďalej platiť nájomné. Teraz má Noro celý svoj život v aute, no aj s tým sa musí rozlúčiť.

„Momentálne mám asi 80 eur na účte. Nemôžem ísť holý, tak nejaké veci ešte mám, ale časom aj tie vymením," priznáva kulturista.

V pláne má odcestovať za priateľkou a tvrdo na sebe pracovať.

„Teraz ma čaká 20. marca nominačná súťaž na mistra Olympia v silovom trojboji, takže túto súťaž by som chcel vyhrať. Následne by som sa časom chcel zúčastniť silovej Olympie , ktorá by mala byť vo Vegas," neskrýva ambície športovec.

Niekto môže jeho správanie považovať za slabošské, naopak niekto za silné, pretože sa nevzdáva a ide si za svojim snom. Psychológ hovorí, že práve v kritických situáciách sa ukáže skutočná osobnosť človeka.

Norov príbeh môže byť podľa psychológa v mnohom inšpiratívny.

Ako? Pozrite si reprotáž Zuzany Lechanovej:


ŽILINA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

Dôležité udalosti