Andreas Žampa sa zastal sklamanej Shiffrinovej. Toto vyčíta organizátorom pretekov v Jasnej

Ilustračná snímka.
Zdroj: Isntagram/Andreas Zampa

Organizátori pochybenie odmietli. Upozornili, že rovnaký čas musela čakať na svoju jazdu aj Petra Vlhová.

Slovenský lyžiar Andreas Žampa sa zastal Mikaely Shiffrinovej, ktorá vyjadrila nespokojnosť s postupom organizátorov pred jej jazdou v druhom kole obrovského slalomu Svetového pohára v Jasnej. Oprava bránky po finiši víťaznej Petry Vlhovej podľa nej zámerne trvala neobvykle dlho.

Shiffrinová stála na štarte ako posledná, keďže po prvom kole nedeľnej súťaže figurovala na čele. Vlhová sa z priebežného druhého miesta dostala do vedenia.

„Bola som troška sklamaná z prestoja po jej jazde. Tridsať sekúnd po príchode do cieľa sa všetci tešili, ako keby už vyhrala. A potom povedali, že treba čakať, lebo musia opraviť bránku. Oprava, ktorá má trvať tridsať sekúnd, trvala päť minút," vyhlásila Američanka na tlačovej konferencii po pretekoch.

„Pomyslela som si, že Petra je dostatočne dobrá lyžiarka na to, aby v týchto pretekoch zvíťazila vlastnými silami. Nepotrebuje neprofesionálne správanie v niečom, čo ona nevie ovplyvniť. Asi si povedali, že sa mi skúsia dostať do hlavy," dodala Shiffrinová.

Organizátori pochybenie odmietli. Upozornili, že rovnaký čas musela čakať na svoju jazdu aj Petra Vlhová, keďže dve lyžiarky v závere druhého kola spadli a preteky nedokončili.

Andreasovi Žampovi takéto vysvetlenie nestačilo a verejne sa americkej lyžiarky zastal. Jeho príspevok na Instagrame následne zdieľala aj samotná Shiffrinová, ktorá upriamila pozornosť najmä na posledný 5. bod.

Žampova obhajoba Shiffrinovej v piatich bodoch:

  1. Nikdy nepodcenila výkon Petry Vlhovej. Jasne povedala, že Petra dokáže vyhrávať preteky sama.
  2. Odkedy Petra zlomila bránku ubehlo 90 sekúnd, kým si to usporiadatelia všimli. To nie je vhodné Svetového pohára.
  3. Naozaj si nemyslím, že zdržanie bolo úmyselné. Bolo to ale neprofesionálne od ľudí na trati, ktorí sa najskôr tešili z Vlhovej víťazstva. Je to neakceptovateľné. Tešiť sa môžu po pretekoch, keď si urobia svoju prácu.
  4. Keby si všimli zlomenú bránku hneď, stihol by sa normálne dvojminútový interval medzi štartom Vlhovej a Shiffrinovej.
  5. Dobrovoľníci a organizátori urobili skvelú robotu, až na túto chybu. Nehádžte preto celé podujatie do koša. Skúsme sa poučiť z chýb, ktoré môžeme vylepšiť," napísal Andreas Žampa na instagram.

JASNÁ/kc, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Mikaela Shiffrinová

Dôležité udalosti