Slávny štadión Maracana bude niesť Pelého meno

Na snímke letecký pohľad na futbalový štadión Maracana v brazílskom Riu de Janeiro.
Zdroj: TASR/AP/Silvia Izquierdo

Premenovať by sa mal iba futbalový štadión, pričom športový komplex okolo neho by mohol ďalej niesť svoj doterajší názov.

Slávny štadión Maracana bude niesť meno legendárneho brazílskeho futbalistu Pelého. Zákonodarný zbor štátu Rio de Janeiro v utorok rozhodol, že futbalový chrám bude mať nový oficiálny názov - Estádio Edson Arantes do Nascimento - Rei Pelé (Štadión Edsona Arantesa do Nascimenta - kráľa Pelého).

Trojnásobný majster sveta Pelé, ktorého mnohí považujú za najlepšieho futbalistu histórie, sa celým menom volá Edson Arantes do Nascimento. Na Maracane odohral štyri zápasy v reprezentačnom drese a na svetoznámom štadióne v Riu vsietil aj jubilejný 1000. gól v drese svojho klubu Santos FC. Minulý rok v októbri oslávil Pelé svoje okrúhle 80. narodeniny.

Štadión hostil zápasy MS 1950 a 2014 či otvárací ceremoniál OH 2016. Dlhé roky niesol oficiálne meno Mária Filha, novinára, ktorý sa v 40-tych rokoch minulého storočia zaslúžil o jeho vybudovanie.

Zástupcovia štátu uviedli, že premenovať by sa mal iba futbalový štadión, pričom športový komplex okolo neho by mohol ďalej niesť svoj doterajší názov. Informovala o tom agentúra APA.

RIO DE JANEIRO/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Futbal

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.