VIDEO: Nešťastie v juniorskej lige. Kapitán Petrohradu (†19) zomrel po zásahu pukom do spánku

Hokejista zomrel po zásahu pukom do tváre.
Zdroj: reprofoto: YouTube/ Сергей алё

Vyšetrenia odhalili, že hráč utrpel okrem iného zlomeninu spánkovej kosti a krvácanie do mozgu.

Iba 19-ročný ruský hokejista Timur Fajzutdinov zomrel po tom, čo v piatkovom zápase juniorskej MHL utrpel vážne zranenia hlavy a mozgu po zásahu pukom. Informoval o tom klub Dinamo Petrohrad, v ktorom talentovaný obranca pôsobil ako kapitán.

Fajzutdinova v dueli s domácim Lokomotivom Jaroslavľ trafil nahadzovaný puk do oblasti spánku a na ľade upadol do bezvedomia. Z ľadu ho záchranári okamžite odviezli na nosidlách do sanitky a následne putoval do nemocnice v Jaroslavli na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Vyšetrenia odhalili, že hráč utrpel okrem iného zlomeninu spánkovej kosti a krvácanie do mozgu. Lekári ho zaintubovali a pripojili na prístroje, vzhľadom na vážny stav pacienta však nebol možný jeho prevoz na špecializovanú neurochirurgickú kliniku do Moskvy. Lekári bojovali o jeho život, v utorok však vážnym zraneniam podľahol. Ako príčinu uviedli ťažké poranenie mozgu.

„Klub vyjadruje sústrasť Timurovej rodine a priateľom. Navždy v Diname. Navždy v našich srdciach," napísal klub z Petrohradu na svojom instagramovom účte. Kluby MHL a KHL si uctia pamiatku Fajzutdinova, ktorý v mládežníckych tímoch Petrohradu pôsobil štyri roky, pred najbližšími stretnutiami play off. Pred úvodným buly mu venujú minútu ticha, uviedla agentúra AP.

https://www.youtube.com/watch?v=G8lydzP6EnM


Zdroj: YouTube/ Сергей алё


MOSKVA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Hokej

Dôležité udalosti