Šport

Slováci na MS 2015 nedostanú najväčšiu kabínu v Ostrave

Tréner Vladimír Vůjtek, generálny manažér reprezentácie Otto Sýkora a prezident SZĽ Igor Nemeček  sledujú zápas Dánsko - Francúz
Zdroj: TASR

Vladimír Vůjtek s kolegami si bol prezrieť haly a zázemie slovenskej výpravy na MS 2015.

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Vůjtek v spoločnosti generálneho manažéra Otta Sýkoru a prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja Igora Nemečka absolovali inšpekčnú návštevu vo vítkovickej ČEZ Arene. V Ostrave sa Slováci predstavia na budúci rok v základnej skupine svetového šampionátu (1. - 17. mája).

Okrem haly a zázemia si slovenská výprava pozrela aj hotel Park Inn. "Málokomu sa podarí trénovať v domácom prostredí so zahraničným tímom. Aj keď zahraničný len čiastočne, pretože tu určite bude veľa slovenských divákov a bude to skutočne zážitok," povedal v rozhovore pre iSport.cz Vladimír Vůjtek, ktorý je v Ostrave ako doma.

Zdroj: TASR

Slováci ešte stále spomínajú na šampionát 2004, kde im v Ostrave pripravili fanúšikovia skvelé prostredie. Najväčšiu a najkomfortnejšiu kabínu v ČEZ Arene však nedostanú. "Sme štvrtí v poradí podľa rebríčka, takže prvá a druhá šatňa neprichádzajú do úvahy. Priestor zalobovať by iste bol, ale je to neriešiteľné," dodal pre iSport.cz Vladimír Vůjtek. Podľa šéfa organizačného výboru Aleša Pavlíka ešte nie je definitívne rozhodnuté, kto obsadí kabínu Vítkovíc. Pravdepodobne to budú majstri sveta 2014 z Ruska. Zaujímavosťou je, že zbornú vedie ďalší bývalý hráč Vítkovíc Olegs Znaroks.

Okrem Slovenska a Ruska sa v Ostrave predstavia aj Fínsko, USA, Bielorusko, Nórsko, Dánsko a Slovinsko. Druhá skupina sa hrá v Prahe.

OSTRAVA/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.