Exkluzívne na VOYO: Vrcholom turnaja KSW 59 bude súboj obrov aj titulový zápas

KSW.
Zdroj: KSW

Ozdobou turnaja bude súboj bývalého najsilnejšieho muža planéty a najväčšej legendy senegalského zápasenia.

Už v sobotu, 20. marca 2021, poteší VOYO všetkých fanúšikov zmiešaných bojových umení. V exkluzívnom priamom prenose z poľského mesta Lodž prinesie galavečer plný strhujúcich zápasov v rámci turnaja prestížnej európskej MMA organizácie KSW.

Hlavným duelom KSW 59 bude súboj medzi bývalým najsilnejším mužom planéty, Poliakom Mariuszom Pudzianowskim (13 výhier, 7 prehier) a bývalým zápasníkom Senegalčanom Serigne Ousmane Diom (2 výhry, 0 porážok).

KSW (Konfrontacja Sztuk Walki) je poľská organizácia MMA s viac ako 15-ročným pôsobením na poli zmiešaných bojových umení. KSW organizuje turnaje nielen v Poľsku, ale aj vo Veľkej Británii, Írsku, Chorvátsku a už spriada plány rozvoja aj do ďalších krajín, vrátane Českej republiky. V rámci tejto organizácie zápasilo už vyše 300 zápasníkov. Aktuálne v nej pôsobí aj slovenský zápasník Ivan Buchinger a Česi Patrik Kincl a David Martinik.

Populárny "Pudzian" je legendou súťaže World's strongest man, ktorú vyhral celkovo 5-krát. Jeho súper má v oktagone za sebou iba dva zápasy, no doma v Senegale je najväčšou legendou v zápasení, ktoré je v tejto africkej krajine národným športom.

Obaja bojovníci sú poriadne veľkí chlapi, Pudzianowskeho hmotnosť sa pohybuje okolo 120 kg a Senegalčan s výstižnou prezývkou Bombardier, váži ešte o 20 kg viac.

Zdroj: KSW

Druhým vrcholom večera bude titulový zápas v bantamovej váhe. Šampión Antun Racic (25 výhier, 8 prehier) bude obhajovať titul proti domácemu vyzývateľovi Sebastianovi Przsybyszovi (7 výhier, 2 prehry).

Galavečer MMA: KSW 59 štartuje v sobotu, 20. marca 2021, od 20:00 hod. naživo na www.voyo.sk.


 

BRATISLAVA/VOYO

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Voyo

Dôležité udalosti