Nechutná dohra zápasu v Glasgowe: Hráča Slavie zbili do krvi a obvinili ho z rasizmu

Spoluhráči držia Glena Kamaru, ktorý si chcel vybaviť účty s Ondřejom Kúdelom.
Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

Kúdela tvrdí, že mu síce nadával, no nie rasisticky.

Odveta osemfinále Európskej ligy UEFA 2020/2021 medzi futbalistami Glasgowa Rangers a Slavie Praha (0:2) mala vo štvrtok na Ibrox Parku nechutnú dohru. Domáci klub obvinil slavistu Ondřeja Kúdelu z rasizmu a v útrobách štadióna hráča českého majstra fyzicky napadol Glen Kamara. Hostia museli opustiť štadión s policajným sprievodom. "Zošívaní" akýkoľvek rasizmus striktne popierajú.

„Dúfam, že to UEFA nezametie pod koberec," vyjadril sa tréner domácich Steven Gerrard. Sám Kúdela rasizmus úplne vylúčil a neskôr priznal, že v emóciách Kamarovi adresoval vulgárnu nadávku "fu.. guy". Hovorca Slavie Michal Býčka potvrdil, že hráčov hostí po zápase nepustili priamo do šatne a Kamara Kúdelu napadol, viackrát ho udrel päsťou do tváre, aj pred očami kouča Gerrarda a zástupcov UEFA.

„Slavia sa kategoricky ohradzuje voči tomu, že Ondřej Kúdela akokoľvek rasisticky urazil hráča súpera. Šokuje nás, že po zápase prišlo k fyzickému napadnutiu nášho hráča. Na žiadosť Slavie rieši prípad polícia a želáme si podrobne vyšetriť celú situáciu zo strany UEFA. Ide o nechutné obvinenie nášho hráča," napísal šéf "zošívaných" Jaroslav Tvrdík na sociálnej sieti.

„Úplne odmietam rasizmus. Kamarovi som povedal v emóciách, po dvoch červených kartách a viacerých brutálnych zákrokoch, že je zas... chlapík," potvrdil Kúdela incident. Hlavný rozhodca riešil mohutné strkanice a "naháňačku" Kúdelu domácimi hráčmi, ukazoval, že počul nadávku a udelil mu žltú kartu.

Zdroj: TASR/Andrew Milligan/PA via AP

GLASGOW/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na VOYO

K téme Futbal

Dôležité udalosti