Šport

Marchand otvorene: „Plekanca nenávidím, nemôžem ho vystáť!“

Tomáš Plekanec sa teší z gólu Montrealu Canadiens.
Tomáš Plekanec sa teší z gólu Montrealu Canadiens. Zdroj: SITA

Na otázku odpovedal až príliš úprimne.

Medzi klubmi hokejovej NHL Montreal Canadiens a Boston Bruins je veľká rivalita, oba tímy odohrali množstvo pamätných súbojov a medzi hráčmi nevládnu najlepšie vzťahy. Emócie neutíchajú ani počas medzisezónneho obdobia. Na dobročinnej akcii v Halifaxe ich ešte viac zvýšil útočník Bruins Brad Marchand, ktorý počas besedy priznal, že neznáša protivníka Tomáš Plekanca.

Pri odpovedi na otázku, ktorý súper ho dokáže najviac vytočiť, bol Marchand nečakane úprimný.

"Tých hráčov sa nájde viac. Musím povedať, že špičkou je Tomáš Plekanec z Montrealu. Nenávidím ho. Nemôžem ho vystáť. Skutočne ho nemám rád, aj keď by som to asi nemal povedať," zareagoval Marchand, ktorý po týchto slovách očakáva napomenutie zo strany niektorého z členov manažmentu.

"Asi sa bude na mňa po týchto slovách niekto hnevať," doplnil Marchand. Ľudia v publiku ocenili jeho úprimnosť úsmevmi a potleskom. 

Zdroj: SITA

Plekanca používajú v Montreale na bránenie kľúčových postáv súperov. V minulej sezóne český útočník znechutil pobyt na ľade Sidneymu Crosbymu z Pittsburghu či Davidovi Krejčímu z Bostonu. Montreal aj vďaka Plekancovej hre postúpil cez Bruins v sedemzápasovej sérii play-off 2014.

HALIFAX/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.