Volešák hrdinom: Chytil penaltu. Huddlestone nepochopiteľne netrafil dorážku

Trenčan Moses Simon (vpravo) a hráč hostí FC Hull City  Alex Bruce
Zdroj: TASR

O postupe sa jedného z dvojice Trenčín Hull City sa rozhodne o týždeň. Odveta sa bude hrať v Anglicku.

Futbalisti AS Trenčín remizovali v úvodnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy 2014/2015 na štadióne v Žiline s anglickým tímom Hull City 0:0 a udržali si šancu na postup.

V 61. min trenčiansky brankár Miloš Volešák kryl pokutový kop Toma Huddlestona. Ten as síce dostal k dorážke, no nepochopiteľne prestrelil odkrytú bránu. Reakcia fanúšika Hull City hovorí za všetko. To bol z pohľadu konečného výsledku rozhodujúci moment zápasu, ktorý sa hral v solídnom tempe.

Zatiaľ čo pre Trenčanov to bola prvá konfrontácia s anglickým tímom, Hull zasa ako finalista FA Cupu prvý raz vo svojej histórii odohral zápas v niektorej z európskych pohárových súťaží. Odveta v Anglicku príde na rad 7. augusta.

Zdroj: TASR

Európska liga 2014/2015 - 3. predkolo - prvý zápas:

AS Trenčín - Hull City 0:0
ŽK: 62. Mišák, 79. Hajradinovič - 53. Huddlestone, 76. Livermore, 80. Davis, rozhodovali: Massa - Cariolato, De Luca (všetci Tal.), 8254 divákov

Zostavy:

Trenčín: Volešák - Čögley, Rodríguez da Silva, Kleščík, Rundič - Lobotka - Kubík (67. T. Malec), Hajradinovič (87. Opatovský), Mišák (83. Mondek), Moses Simon - Holúbek

Hull City: McGregor - Chester, A. Bruce, Davies - Livermore - Elmohamady, Meyler (65. Snodgrass), Huddlestone, Rosenior - Aluko (65. T. Ince), Long (86. Jelavič)

1. polčas

Hostia z Anglicka začali aktívnejšie, ale Meyler v 2. min netrafil hlavou bránku domáceho AS. Trenčania po desiatich minútach získali miernu prevahu, ale jej výsledkom boli len dva rohové kopy.

Po necelej polhodine Hull dvakrát pohrozil. Najprv Longova hlavička smerovala vedľa domácej bránky a potom nebezpečne vystrelil Aluko. Lopta po jeho pokuse z hranice pokutového územia vypadla Volešákovi z rúk, ale na dva razy ju napokon stiahol pred nabiehajúcim Longom.

2. polčas

Štyri minúty po zmene strán po aktivite Simona a chybe hosťujúcej obrany aktívny Mišák vnikol do šestnástky. Jeho možno "gólovú" strelu v poslednej chvíli zblokoval jeden z obrancov Hullu.

O tri minúty neskôr opäť Mišák trafil spoza šestnástky bočnú sieť, hoci niektorí diváci už kričali gól. Zápas sa vtedy páčil a vyše 8 200 divákov na žilinskom štadióne sa začalo baviť aj mexickými

Po hodine prišli momenty, ktoré zdvihli ľudí zo sedadiel. Najprv rozhodca Massa nariadil pokutový kop po zákroku Čögleya na Longa pokutový kop. K lopte sa postavil Huddlestone, ale Volešák jeho strelu kryl a následnú dorážku vytlačil na brvno.

Potom Hull získal prevahu, aktívni boli najmä striedajúci hráči Snodgrass a T. Ince. Trenčania sa snažili kontrovať. V 88. min sa pekným sólom prezentoval striedajúci Mondek, ale jeho pokus stačila zblokovať obrana Hullu. Gól napokon nepadol.

Hlasy po zápaseMartin Ševela (tréner Trenčína): "Škoda, že sme začali až s prílišným rešpektom. Cez polčas som hráčov nabádal k lepšiemu pohybu, aby si viac pýtali loptu. Myslím, že druhý polčas bol z našej strany na veľmi vysokej úrovni. Trochu nás pribrzdil pokutový kop, ale Miloš (Volešák) ho skvele zlikvidoval. To prebudilo aj divákov, ktorí si za to, že nás sem prišli podporiť, ten gólik zaslúžili. Ten mi k výsledku chýbal. Samozrejme, že do odvety je lepšie 0:0 ako 1:1, šance na skórovanie sme však mali a až taký kvalitatívny rozdiel medzi oboma mužstvami nebol. V odvete sa pokúsime o menší zázrak."

Steve Bruce (tréner FC Hull City): "Bol to veľmi dobrý zápas. Súper nás ničím neprekvapil, domáci hráči boli technicky výborne vybavení, ich fyzická úroveň bola hádam na lepšej úrovni ako tá naša. Presne takýto zápas sme teraz potrebovali, odhalil nám, na čom máme pracovať. Nie všetkých hráčov som mal k dispozícii, je možné, že do odvety postavím mužstvo s viacerými zmenami. Hull prišli do Žiliny povzbudiť fanúšikovia zo štyroch krajín Európy, chceme sa im poďakovať za podporu."