VIDEO: Vémola nesplnil pred súbojom s Ďatelinkom váhový limit, prišiel o opasok

Koniec smeny v ruskej nemocnici.
Zdroj: TASR/OKTAGON MMA

O titul tak zabojuje iba jeho slovenský súper.

Český zápasník MMA Karlos Vémola v piatok (26. 3.) dopoludnia na oficiálnom vážení nesplnil váhový limit pred súbojom o titul so Slovákom Milanom Ďatelinkom. Hranicu strednej kategórie 83,9 kg prekročil o 0,6 kilogramu.

Sobotný zápas by sa podľa organizácie Oktagon napriek tomu mal konať, informuje idnes.cz . „To, že súper prevážil, mi vôbec nevadí," uviedol Ďatelinka na Instagrame.

Zdroj: Instagram/Milan Ďatelinka

„Nerobím z toho tragédiu. Je to šport, neviem si predstaviť, že by som zrušil zápas kvôli 0,5 kg. Celá príprava, zhadzovanie a všetko dať preč len kvôli takým drobným. Karlosovi prajem bezproblémové doplnenie, nech je zajtra prípravený na zápas a nech si to obaja užijeme."

Organizátori neskôr potvrdili, že v prípade titulových zápasov nie je pri vážení stanovená žiadna tolerancia. Vémola prvým pokusom navážil 84,5 kg, do následného zhadzovania sa už po konzultácii so svojím tímom nepustil.


Zdroj: Instagram/Karlos "Terminator" Vemola

Podľa oficiálnych pravidiel tak prišiel o možnosť obhájiť titulový opasok, prichádza o jeho vlastníctvo a ani v prípade víťazstva v sobotnom súboji mu titul nebude patriť a zostane voľný. O titul tak v sobotu zabojuje iba jeho súper Ďatelinka, ktorý váhový limit splnil.

VÉMOLA NENAVÁŽIL

Drama z dnešní váhy... Karlos Vémola se hodně trápil, naopak Ďatelinka v nejlepší formě, kterou kdy měl! Jak to celé bude?#OKTAGON22 už zítra ŽIVĚ na www.OKTAGON.TV

Uverejnil používateľ OKTAGON MMA Piatok 26. marca 2021

Zdroj: Facebook/ OKTAGON MMA

PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte atraktívne športy naživo aj zo záznamu na Voyo

K téme Karlos Vémola

Súvisiace témy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.